| WR104 a întrebat:

Este adevarat ca satelitul nostru natural, Luna se indeparteaza de Pamant cu 3, 8 cm pe an. Ce parere aveti despre asta.

Răspuns Câştigător
| JT a răspuns:

Da! Luna se indeparteaza de noi in fiecare an cate putin, cam cat ai spus tu acolo! Cum a spus si Apache, cand luna nu va mai fi tinuta langa noi planeta o sa aiba schimbari de clima! Dar mai dureaza pana atunci si poate se va gasi o solutie de a indrepta acest lucru! Si vad ca s-a ajuns aici sa discutam iar despre evenimentul care se spune ca va fi in 2012! Nimeni nu stie cand va fi iar chestia cu 2012 este o tampenie! Nu este nimic confirmat! Data este stabilita de Dumnezeu si nimeni nu o stie in afara de el! Deci traiti viata si nu duceti grija acestui eveniment, poate nici nu-l veti apuca! Succes!

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Da este adevarat!
. cand luna nu o sa mai fie tinuta langa noi de gravitatia pamantului, planeta o sa aiba o axa neregulata ceea ce o sa duca la schimbari climaterice extreme!
pe scurt...o mierlim!

| xblumix a răspuns:

Probabil dar ce vr sa spui cu asta ca o sa fie sf pamantului in 2012 sau in 2030 vin extraterestrii si in 2040 cad meteoriti astea sunt niste aberati ca sa te sperie pe tine si pe multi altii in 2012 v.om intra intr.o alta lume spirituala adica chestii cu biserica si sf lumii va fi peste 16 catralioane de ani asta am citit plss funda ca am batut tastele la grew laughing)