| LolMic a întrebat:

Este adevarat ca VooDoo functioneaza? Nu va speriati, nici nu-mi trece prin cap sa incerc, dar sunt curioasabig grin Daca stiti cum se practica, spuneti-mi si mie. Chiar ma roade curiozitatealaughing. Si nu imi dati link-uri, daca gasiti dati si voi un copy-pastelaughing.
Multumesc anticipatbig grin

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.yuppy.ro/......itate.html
Cu plăcere.
Pa, pa.

| thealchemist a răspuns:

Ce inseamna voodoo pentru tine? si cum sa functioneze? ce stiu eu e ca e o religie. nu ai ce incerca daca nu treci la ei.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu am incercat, fiindca mi se pare o optiune egoista sa transmiti energii negative in spatiu si sa incerci sa manipulezi anumite lucruri care nu e normal sa fie sub controlul tau.

| DakotaRoyse a răspuns:

Nu prea cred că funcţionează. Mă rog, eu merg pe principiul "merge/există dacă şi crezi în el". Dar mai degrabă, cam ca toate ritualurile, este doar de formă, plus că noi nu avem "în sânge" credinţă pentru aşa ceva.

| Nicolelenaa a răspuns:

Buna inrebarea rolling on the floor

sincera sa fiu nu prea stiu big grin

cauta pe googlewinking

| Angellina a răspuns:

Buna.

se spune ca functioneaza, acum depinde de circumstante, de hazard si de pasiunea cu care se practica.
cunosc pe cineva care practica voodoo si pot spune ca ei i a mers. a facut o papusica in care a pus par din parul unei colege [noroc ca ii cadea mult par tipei]. nu stiu daca e din cauza asta, dar, prietena mea, avand ciuda pe tipa aia, a inceput sa loveasca papusica de podea... dupa vreo cateva zile fata aia a cazut pe scari la scoala si si a spart capul.

nu stiu daca e din cauza asta, pate a fost doar o coicidenta. eu tind sa nu rced in astea, dar uneori viata bate filmul.

poti incerca sau sa cauti pe net. desi eu zic ca daca urasti pe cineva poti sa ii tragi o mama de bataie sau sau sa ii faci rau prin alt mod decat sa strici papusi aiurea