| Hyperion7 a întrebat:

Este iubirea sinceră sau este un conflict al intereselor mascate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragul meu tu ai intrebat despre iubire. Iubirea este acel sentiment de afectiune, loialitate si prietenie NECONDITIONATA. Fix asa cum te iubeste maica-ta pe tine. Daca te duci la maica-ta si ii spui ca o sa te duci 10 ani la inchisoare, o vei dezamagi maxim, dar saraca maica-ta, tot te va iubi din tot sufletul ei si peste 10 ani cand vei iesi afara, te va lua in brate si iti va face mancarea ta preferata. Asta este un exemplu de iubire/dragoste. Si aceiasi chestie se refera si la relatiile de prietenie si dragoste. La postare trecuta, alexxxxxx ma acuzat ca dau vina pe femei, ca sunt misogin pentru simplu fapt ca am zis ca o femeie ar trebui sa isi doreasca ceea ce poate oferi. Si am dat exemplu de maricica, care este avrege, nu are scoala, lucreaza la mega pe 2000 ron. In opinia voastra maricica merita un barbat top, frumos si bogat cu nu stiu ce cariera. Ca barbatul trebuie doar sa ofere, si daca nu isi permite este un papagal. Dar asta-i alt subiect. Tu ai intrebat despre iubire. Apropos, daca tu esti un barbat top, ai totul, fizic bani sincariera si te insori cu maricica de la mega( pentru ca ea merita un babat ca tine, la fel ca si o femeie care este si frumoasa si mai este si medic sau ceo), sa zicem ca te inbolnavesti grav si ramai falit, normal nu ar fi ca maricica sa te paraseasca?! Pt ca nu mai esti boss, esti un sarac si mai esti si bolnav pe deasupra. Pt ca maricica merita totul pe lumea asta, deoarece are un vagin intre picioare. Eu doar am zis ca doar femeile top, ar merita un barbat top, o femeie avrege sau beleow avregi ar trebui sa fie realista si sa isi gaseasca pe cineva la acelasi nivel ca ea. Dar asta-i gandirea mea de misogin si inapoiat care nu stie el prea multe

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea pentru familie este sinceră, dar cea mai sinceră este a lui Dumnezeu pentru oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire sincera exista doar pentru copii, femei și animale de companie. Barbatul trebuie sa ofere ceva la schimb pentru a fi acceptat si respectat, dar niciodata iubit. Asa functioneaza lumea.

| Hyperion7 explică (pentru anonim_4396):

Oare? Nu o fi și el, alaturi de femeie, o ființă perfectibilă care are nevoie de iubire? O fi el o bruta fara creier, da' inima are și dansul.
Și te mai contrazic într-un punct, in universul acesta toată lumea trebuie sa ofere ceva pentru a avea altceva.Cum o femeie oferă, printre altele, plăcere sexuală bărbatului pentru a-i arata iubirea, așa și barbatul trebuie sa ofere ceva pentru a fi iubit.Si asta nu e doar la noi, la păianjeni de exemplu, masculul isi oferă viața în schimbul împerecherii.

| Hyperion7 explică (pentru anonim_4396):

Corect!
Acum că situația a fost mai nuanțată, e mult mai clară! Aici îți dau dreptate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hyperion7):

Dragul meu tu ai intrebat despre iubire. Iubirea este acel sentiment de afectiune, loialitate si prietenie NECONDITIONATA. Fix asa cum te iubeste maica-ta pe tine. Daca te duci la maica-ta si ii spui ca o sa te duci 10 ani la inchisoare, o vei dezamagi maxim, dar saraca maica-ta, tot te va iubi din tot sufletul ei si peste 10 ani cand vei iesi afara, te va lua in brate si iti va face mancarea ta preferata. Asta este un exemplu de iubire/dragoste. Si aceiasi chestie se refera si la relatiile de prietenie si dragoste. La postare trecuta, alexxxxxx ma acuzat ca dau vina pe femei, ca sunt misogin pentru simplu fapt ca am zis ca o femeie ar trebui sa isi doreasca ceea ce poate oferi. Si am dat exemplu de maricica, care este avrege, nu are scoala, lucreaza la mega pe 2000 ron. In opinia voastra maricica merita un barbat top, frumos si bogat cu nu stiu ce cariera. Ca barbatul trebuie doar sa ofere, si daca nu isi permite este un papagal. Dar asta-i alt subiect. Tu ai intrebat despre iubire. Apropos, daca tu esti un barbat top, ai totul, fizic bani sincariera si te insori cu maricica de la mega( pentru ca ea merita un babat ca tine, la fel ca si o femeie care este si frumoasa si mai este si medic sau ceo), sa zicem ca te inbolnavesti grav si ramai falit, normal nu ar fi ca maricica sa te paraseasca?! Pt ca nu mai esti boss, esti un sarac si mai esti si bolnav pe deasupra. Pt ca maricica merita totul pe lumea asta, deoarece are un vagin intre picioare. Eu doar am zis ca doar femeile top, ar merita un barbat top, o femeie avrege sau beleow avregi ar trebui sa fie realista si sa isi gaseasca pe cineva la acelasi nivel ca ea. Dar asta-i gandirea mea de misogin si inapoiat care nu stie el prea multe

| Florian80 a răspuns:

Depinde de situatie.nu se poate da un raspuns ca panaceu universal

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana. Însă dacă o persoana te iubește fără a avea și un interes care sa îl țină acolo, nu cred ca va funcționa prea mult relația.

| Ararat a răspuns:

Iubirea cui?

| careestefazafrate a răspuns:

Iubirea nu există, cel puțin pentru mine!

| DanT3239 a răspuns:

Bati campii in incercarea de a face pe interesantul cu intrebarile tale rasuflate.