| Mariani_Roberto_1993 a întrebat:

Este posibil să repetăm o acțiune ce am făcuto cu un prieten, dar o repetăm singuri, sau cu mai mulți prieteni există posibilitatea? și dacă timpul (nu ma refere la ora de pe ceas ) merge înainte de ce putem repeta acțiunea așa cum dorim noi, mă tem ca tot ce e viu are timp până la moarte și nu un timp care merge înainte și înapoi, putem repeta o acțiune de câte ori dorim, dar timpul de la moarte așa cum nici un lucru nu își cunoaște ora ( aici să nu vă gândiți că moare în timp dacă timpul merge înainte merge ora dar nu timpul ) morți nu iși cunoaște timpul morți. Exista 4 anotimpuri=timp moartea nu ști când vine primavara, vara, toamna, iarna, și nici ora.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Timpul este o inventie umana facuta in scopuri umane,tot noi i-am dat sens, pana la urma ce e timpul? eu cred ca nu exista timp, suntem doar programati sa imbatranim si sa murim atat, faza cu intoarcerea in trecut, care trecut e cam sf asa ceva si in viitor care daca nu exista viitor, gandeste si tu rational

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Daca timpul merge inainte și moare cinve în timp haideți să dăm timpul înapoi și să ii spunem că are de murit putem să spunem că timpul merge înainte? ora de la ceas da.

| zickuo a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Am inteles ce spui. Daca te intorci in timp si ii spui acelui om ce i se va intampla. Banuiesc ca te intrebi ce se va intampla cu tine... Daca tu vei continua din acel moment sau te vei intoarce inapoi in viitor.
Exista cateva varianta :
Ori din momentul acela veti fi 2 de acelasi fel ( amundoi sunteti exact la fel doar ca el nu va sti de existenta ta. )
Ori aceasta fiind,, o misiune'' dupa ce ai terminat treaba de intorci inapoi in viitor cu sau fara amintirea,, misiunii''.
Ori, tu vei ramane in trecut cu structura corporala si mintala din viitor ( cea pe care ai avut-o cand te-ai,, teleportat'' ). Asta ar insemna ca automat sunt 2 dimensiuni. Cea din viitor in care tu dispari si ceilalti probabil se intreaba de tine. Si cea din trecut. La cea din trecut va deveni prezentul tau si tu iti vei continua viata oarecum normal avand informatii cu privire la ce se va intampla in viitor pana la punctul in care ai venit in trecut. Depinde de diferenta de luni ani. De exemplu te intorci cu 10 ani in trecut ( va,, bate la ochi'' pentru ca ai o constitutie fizica dezvoltata pentru varsta ta din viitor. Doar daca nu te intorci doar cu informatiile iar fizicul sa fie cel din trecut. ) Vei avea informatii cu privire la urmatorii 10 ani din viata ta. Informatii importante mai ales daca se va intampla ceva serios.
Dar e posibil sa te poti si intoarce in viitor. Si la fel, vei avea oportunitatea sa repari niste greseli facute in trecut. In momentul in care tu interactionezi cu o fata de exemplu. Si devii iubitul ei sa spunem, in viitor e posibil ca tu sa fii inca cu ea. Teoria asta excluzand teoria cu 2 dimensiuni. Daca ar fi 2 dimensiuni, nu ai putea sa le modifici, pentru ca tu sari din una in alta doar ca in alti ani.
Si ar fi f. mult de discutat. Eu sper ca ai inteles ce ti-am explicat.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru zickuo):

Problema este ca nu există timp te contrazic dacă s-ar da la mine timpu s-ar da și la tine, si nu s-ar da numa la o persoana s-ar da la toate că e timpu, timpu de pe ceas da dar timp nu există în viață ( numai ora timpu de pe ora ) Exista 4 anotimpuri care se repetă, Primăvara, Vara, Toamna, Iarna.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru zickuo):

Și timpul ți se pare că merge că se face zi și noapte, din cauza planetei care se invârte, și exisă 4 anotimpuri tot din cauza planetei care face inconjurul soarelui

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Mariani_Roberto_1993):

Că dacă ar fi să dăm timpul înapoi ceea ce nu există, și nu se poate, și pământul și spațiul ar trebui să se rotească înapoi nu