| anonim_4396 a întrebat:

Este viata doar o gluma proasta? Suntem cu totii condamnati la moarte de cand ne nastem.

24 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Foarte adevărat.Moartea poate sa vina oricând și oricum, asta e trist.Iar când nu ai pic de noroc în viață e de doua ori trist.De trei ori e când vezi pe alții fericiți când tu suferi.

| Emazio a răspuns:

Eu cred ca este o gluma destul de frumoasa

| RAY a răspuns:

Ori cum o iei existenta nu ar avea nici un sens,scop,imagineazati sa traiesti vesnic si care e faza, traiesti un milion de ani apoi inca un milion si tot asa, dar stiind ca moartea este capatul apreciezi prezentul, pentru ca ai o limita, limita poate fii oricand si in acest moment, noi prea mult traim in trecut sau visam la viitor dar nu facem nimic in prezent, ne planificam vacante, visam la ce vom face peste 10 ani,dar ce faci acum conteaza,clipa asta este esentiala,viata este suferinta,existenta este o suferinta dar noi ne cauzam suferinta,de multe ori si moartea,alimentatie proasta,lipsa sportului,stresul,gândirea negativa,faptul ca am avut ocazia sa existam este cv minunat,nu cv trist, multi nu s-au nascut sau nu se vor naste vreodata, multi sunt orbi, paralizati, oameni cu probleme adv si gasesc un scop, sens in viata, aprecieaza prezentul

| Celcestietot a răspuns:

Suntem, din cauza stramosilor.

| Frank51 a răspuns:

Asa cum a spus cineva mai sus, viata este un experiment in deplina dezvoltare. Moartea este cea mai buna solutie la evoluarea speciilor, noii nascuti vor fi adaptati la alte vremuri, si vor fi mult mai inteligenti, dar pana cand tin toate astea nu stim.

| Sn4k3 a răspuns:

Aceleasi cliseisme. Moartea e ireleventa, conteaza cum traiesti.

| Furnicuta000 a răspuns:

E un experment, nu cred ca exista om care sa spuna ca in viata lui e numai lapte si miere, in viata experimentezi o multime de lucruri

| Celcestietot a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu este un experiment, ci este creata cu un scop exact.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Celcestietot):

Care anume?

| Celcestietot a răspuns (pentru Furnicuta000):

Sa ne bucuram de ea in principal.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Celcestietot):

Pentru unii oameni poate fi un adevarat chin doar sa fie in viata. Nu cred ca suntem toti pe acelasi picior de egalitate...deci viata e nedreapta

| Celcestietot a răspuns (pentru Furnicuta000):

Viata poate fi si imperfecta datorita caderii in pacat a celor 2.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ba man dacă de ex ți ai bătut părinții și te au blestemat și îți merge numai rău ce trebuie sa faci sa scapi sa fi iertat? Mai poți fi iertat? Blestemele te părinte te urmăresc toată viata?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut! Persoanele acelea ar fi frumos ca sa se impace. Acea persoana daca il are pe Dumnezeul cel adevarat, greu va fi sa aiba blestemul putere asupra ei.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Asta reiese ca nu îl am pe Dumnezeu chiar dacă cred în el fiindcă în acea zi în care am fost blestemat era sa fiu lovit de 2 mașini... Cum fac sa îl am pe Dumnezeu ca am văzut ca nici tu nu ești adeptul bisericii deci cum fac ca să am o relație cu el? Maine de ex o sa merg la un duhovnic sa ii explic situația cu blestemele dar după asta ce e de făcut? Vad ca tu chiar crezi în Dumnezeu cu adevărat happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum faci sa ai o relatie cu Dumnezeu? Pai, citesti din Biblie (cand doresti), duci o viata morala sau macar incerci cu adevarat, il recunosti pe Iisus ca fiind Mantuitorul lumii si ca este Fiul lui Dumnezeu (caci fara El degeaba duci o viata morala). Poate ca il ai pe Dumnezeu, caci nu ai fost lovit de acele masini, doar tu ai putea stii cu adevarat cum sta treabawinking

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Da ma blestemat maica-mea și eu am trecut pe rosu și eu de obicei nu trec pe rosu am obs ca blestemele ei sunt foarte puternice și un real pericol și da dacă nu îl aveam pe Dumnezeu cred ca deja eram internat sau poate inexistent. Da asa o sa fac o sa citesc biblia mersi fain, Dumnezeu sa te binecuvinteze pe tine și pe cei din familia ta.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai exista oameni care au legatura cu paranormalul, chiar daca se intampla intr-o doza mai mica si neobservabila. Cu placere! Binecuvantare si in casa ta, fie ca viata ta sa fie una bunawinking!

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Cu necuratul cred. Nu e ok sa blestemi orice ar fi. Dumnezeu face dreptate nu omul. Ms la fel de asemenea. big grin apropo și eu o data am reușit sa fac rău cu puterea gândului și acel om o făcut accident acum și dacă vreau nu mai pot dar parca ceva ma obliga sa ii fac rău încercăm sa opun rezistenta și nu reușeam parca aveam cale libera acel om sa comportat foarte urat cu mine și și-o cam meritat-o dar repet Dumnezeu trebuie sa facă dreptate el este singurul îndreptățit nu noi.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ti s-a intamplat asta. De acord, numai Dumnezeu ar trebui sa faca dreptate intre oameni.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru anonim_4396):

Mustrările de conștiința nu sunt consecinte ale blestemelor. Dumnezeu te cercetează si te avertizează ca e ceva in neregula cu tine si ca ar trebui sa te pocăiești. Iar relele despre care vorbești pot proveni de la cel rău (satan) ca sa dai vina pe Dumnezeu. Biblia ne avertizeaza ca "potrivnicul nostru Diavolul da târcoale, căutând pe cine sa înghită, daca e cu putință chiar si pe cei aleși". Citește Biblia!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata este un fel de Facebook cineva superior noua colecteaza date ca sa imbunatateasca diverse. De-asta tot evolueaza fiintele asa din senin, daca nu era ceva superior, zi tu cum asa din senin le ieseau la pesti picioare ca mai tarziu sa se transforme maimutele in oameni?

| acerr a răspuns:

Esti pe jumate idiot, pe jumate prost
asta e intrebare?

| Socherboom10 a răspuns:

Consider ca suntem codamnati la a trai mai degraba. Viata e doar o gluma proasta daca asa ti-o faci tu. Viata e ceva uimitor din punctul meu de vedere.