Apache
| Apache a întrebat:

Esti de acord cu eutanasierea cainilor vagabonzi?

Răspuns Câştigător
| JoJo a răspuns:

Solutia este sa-i sterilizeze, nu eutanasierea! Odata ce vor fi sterilizati toti, nu se vor mai inmulti...si peste ceva ani nu vor mai fi caini de strada. E o prostie eutanasierea lor, nu are nimeni niciun drept sa-i omoare!

91 răspunsuri:
| George96_6078 a răspuns:

Nu dar nici nu veau sa-i vad pe strazi.

| aDa23 a răspuns:

Nu nu sunt de acord! Este o CRIMA caini sunt ca oameni (aproape) se para si ei daca musca v'ati intrebat vreodata dc musca cainele cateodata omul? credeti ca omul nu l-a ''provocat'' se para si el e o crima stop! sunt si ei fiintze.caini pot fi iubitori dar trebuie sa stii sa te comporti cu ei pot fi pus intr-un adapost special si sa mearga spre adoptie la o familie care chiar sa aiba grija de el deci concluzie raspunsul meu e NU pentru ca nu are rost sa sufere atatea suflete.winking

| Chrissty a răspuns:

Nu sunt de acord. E adevarat ca nici pe strada nu e locul lor, dar ar trebui adoptati nu eutanasiati.Chiar daca nu vrem sa recunoastem e o problema serioasa si care daca o vom rezolva inseamna ca totusi mai exista sperante pentru societatea asta care a luat-o razna.

| An4r3y a răspuns:

NU,NU,NU fara adapost sterilizarea aa 90% dintre ei si restul adoptati (asa nu se va intampla in veci)

| zbordefluture45 a răspuns:

Nu.