| AvalohAlyn a întrebat:

Esti multumit de ce ai realizat pana acum?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

In 1994, mi-am stabilit un scop clar in viata. Dupa trei ani, aproape ca il atinsesem. Apoi a intervenit o boala urita care m-a dat mult inapoi. Ani de zile din acel moment am reincercat sa construiesc printre lacrimi ceea ce am pierdut construind trei ani zi de zi, minut cu minut (si nu era chiar o nimica toata). Inca nu am reusit, cind sa reusesc, mereu intervine ceva, se strica totul, si trebuie sa o iau de la capat. Nu imi e deloc usor, insa, stiind ca telul imi e dat de la Dumnezeu, am satisfactia de a sti pentru ce traiesc si pentru ce trebuie sa lupt, si, pentru ca e ceva extrem de important, ce va afecta in bine multe vieti, nu vreau sa ma dau batut. Pe de o parte sunt multumit, am ajuns aproape de realizarea scopului, pe de alta, sunt extrem de nemultumit, pentru ca timpul trece, si inca nu se intimpla nimic.

14 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Partial, mai sunt oportunitati.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Raportat la ce îmi propusesem, sunt chiar foarte mulţumit.
Recent însă am reînnoit aşteptările însă nu evaluez acum rezultatele ci peste 5-6 ani.

| EmaS a răspuns:

Multumirea izvoraste din interiorul inimii.Ca femeie ma simt implinita si fericita.Am o familie minunata, trei copii minunati, Dumnezeu m-a binecuvantat mai mult decat am meritat.Sunt multumita cu rolul meu si secretul fericirii mele este Dumnezeu.El este Stapanul meu binecuvantat.De la El am primit toate lucrurile.El mi-a dat sanatate, El mi-a dat un loc de munca bun, El mi-a daruit sotul si copiii.As vrea ca toti oamenii sa cunoasca adevarata fericire!

| harciog a răspuns:

N-am timp sa ma uit in urma.Ce importanta are ce "am realizat"? E trecut deja.

| cristi202 a răspuns:

@Hăgiul:
Poate ca e cum spui, dar totusi, cind pleci la drum, te gindesti ca vrei sa ajungi undeva. Dar, asta-i viata uneori, nu poti ajunge, si trebuie sa te multumesti cu calatoria.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este loc și de mai bine!
Pa, pa.

| Hăgiul a răspuns:

Nu pot sa-mi reneg existenta si sa zic ca nu-s multumit. Personal, ma axez pe ceea ce ar putea veni stand aici si acum.

| Hăgiul a răspuns:

@cristi202 Sa stii ca nu destinatia conteaza, ci calatoria. Asta este scopul vietii, sa avem o calatorie cat mai frumoasa...

| Alyra a răspuns:

Eu nu sunt deloc mulţumită. sad Dar mai este vreme! happy

| pwp a răspuns:

Nu prea.sad

| Denis_5853 a răspuns:

Foarte multumit am 603 puncte in 7 zile cel mai tare e TPU big grinbig grinwinkingwinking.Tu esti multumita? funda? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am realizat nimic notabil in aproape 18 ani de viata.

| UKFdubstep a răspuns:

Sincer nu prea...dar stai putin.pai de fapt ar trebui sa-ti pui u singur intrebarea asta in sinea ta.

| claudiu_4817 a răspuns:

Cum sa fiu multumit? tu esti?; nimanui nu ii place sa traiasca in conditiile actuale dar eu sper ca generatia tanara v-a avea alta soarta decat a noastra.Cum poti sa faci ceva daca nu esti lasat? nenorocitii astia ne-au vandut si azi maine ne vand si limba (ca doar limba a mai ramas), si gata. Daca as avea posibilitatea sa ii extermin pe toti, nu as ezita nici o clipa.