| lolium a întrebat:

Evolutie...voi cum o percepeti?

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Te uiţi la tine, cum erai acum 5 ani şi dacă singur constaţi că erai retardat în comparaţie cu cel care eşti acum, înseamnă că ai mai evoluat de atunci.
Evoluţia presupune schimbare.

26 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Mersul inainte...Acum pentru domnul Hombre sau daca nu este el poate stie vreo cineva daca mai are brinza de vinzare.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

rolling on the floor Pe unde umbli pârţotinâ bătrâna, am crezut ca te-a rapit extrateresti, dar e clar, ai stat numai in pastrama si molan laughing

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

M-am saturat de liniste, padure, pustiu si vint.A fost si molan printre altele.

| MMihai a răspuns:

Vezi http://dexonline.ro/definitie/percepere/paradigma
http://ro.wikipedia.org/wiki/Evolu%C8%9Bie
http://dexonline.ro/definitie/evolu%C8%9Bie

Trebuia să fi formulat altfel întrebarea ca să pricep de vrei, în realitate!

| relian a răspuns:

Evolutia cum este perceputa? O specie aparuta, creata spunetii cum vreti prin evolutie nu face decat sa isi schimbe nitel culoarea in functie de mediul inconjurator daca acesta se schimba sau gabaritul daca are sau nu suficienta hrana acolo unde se afla.Si punct atat se obtine prin evolutie si nimic mai mult. Evolutia nu formeaza noi specii de plante sau animale indiferent cate milioane de ani or trece.Sinca ceva evolutia se pare actioneaa doar la anumite niveluri exceptand intelectul.De ce? Next time

| Mădă0611 a răspuns:

Adaptare.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

...cu tendinţa spre dezvoltare.

| andrei a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu e ceva mai mult decat adaptare?

| Mădă0611 a răspuns (pentru andrei):

thinking Nu prea cred. Tu ce crezi?

| andrei a răspuns (pentru Mădă0611):

Pai daca ne gandim la ogranismele simple, da este adaptare, dar daca de gandim la ultimele doua secole, putem spune ca oamenii au evoluat, dar o plasma in sufragerie nu este adaptare sau o masina.

| WhatheWow a răspuns:

EVOLUTIE...un cuvint simplu, un cuvint in care intra intregul Univers, singurul cuvint demn sa-l infrunte pe Dumnezeu!
EVOLUTIE... obsesia unei particule de continua transformare, un "blestem" al ei de a nu-si gasi niciodata starea, Alfa si Omega a tot ceea ce exista, insasi Dumnezeu!

| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

Frumos!

| WhatheWow a răspuns (pentru NOname):

Gracias! Da si tu te tii de insomnii, draguta?

| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

Doar mă ştii, sunt o nocturnă (oops, m-am etichetat!).

| WhatheWow a răspuns (pentru NOname):

La fel si eu, incep la 24.00 si termin la 18.00, in fiecare zi, de Duminica pina Vineri!

| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

He he. Been there, done that...

| WhatheWow a răspuns (pentru NOname):

Deja unii isi regleaza ceasurile elvetiene dupa prezenta mea! laughing

| Hombre a răspuns (pentru NOname):

Mai oita ratacita hai sa facem o pereche sunt singur si apa in jacuzzi clabuceste.

| NOname a răspuns (pentru Hombre):

Nu sunt o amatoare de ciobani.

| Hombre a răspuns (pentru NOname):

Pardon, sunt carutas si sunt consternat sa vad cum o oaie nu-si doreste un cioban.

| NOname a răspuns (pentru Hombre):

Visează în continuare...
Nu ştiu pe unde ţi-ai rătăcit oile, dar clar, faci o confuzie.
Scapă de ochelarii de cal...sau adu-ţi aminte unde ai lăsat bunul simţ.
(Ştii bine că nu gust glumele de acest gen, Hombre.
Noapte bună.)

| Hombre a răspuns (pentru NOname):

Revizuieste cele spuse, faptul ca nu "gust glumele de acest gen" nu inseamna ca am lasat bunul simt pe undeva, nu-ti doresc sa ma vezi si fara bun simt. Si cu asta am incheiat cu tine.

| Duucu a răspuns:

Indobitocire...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cum o percepe Dumnezeu, religie falsa:
Intelligent Design vs. Evolution
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gYGOoaYkxiw
Ioan 3:16
Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.
Ioan 3:17-19
JUDECATA:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Vom fi judecati daca l-am urmat pe Isus sau nu.TOT PAMANTUL.Si cei ce L-au urmat si cei ce nu.
2 Corinthians 5:10
Eclesiastul 11:9

Bucură-te, tinere, în tinereţea ta, fii cu inima veselă cât eşti tânăr, umblă pe căile alese de inima ta şi plăcute ochilor tăi; dar să ştii că pentru toate acestea te va chema Dumnezeu la judecată.

| AddXf a răspuns:

Pai, in primul rand trebuie ca noi oamenii sa evoluam, atat ca si comportament cat si ca gandire. daca intelegem unele lucruri si daca le vom face cat de bine putem, nu de mantuiala... cred ca totul va ramane a fi numai o formalitate ( ma refer la tehnologie etc). Trebuie ca aceasta ura si invidie dintre noi oamenii sa dispara si vom evolua. Cam asa gandesc euwinking.

| doctorandus a răspuns (pentru AddXf):

Da, ii dai cu flit si dispare.