| Mazzenine a întrebat:

Cum percepeţi rebelitatea?

10 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ca pe o problema mintala.

| T0T a răspuns:

Poate prezenta mai multe însușiri, combinate sau independente: pofta de viață, manipulare, lipsă de atenție.

| SkyPilot a răspuns:

A existat intotdeauna printre tineri. Si nenea Iancu are o schita despre ea. Deci... ceva banal happy

| AirănMeidăn a răspuns:

Nimic prea special, e doar o dorinta pana la urma, uneori implinita

| peperonies a răspuns:

Rebelitatea? Odata. am baut o bere intreaga. Odata m-am uitat la un film care era "doar cu acordul parintilor" fara sa intreb parintii. Odata am zis ca am citit termenii si conditiile fara sa le citesc. Sunt rebel? Odata am terminat san andreas fara parole...

| drogh a răspuns:

Iesirile unui tanar din dorinta de a iesi in evidenta si de a experimenta chestii noi intalnite pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca pe un cuvant pe care nu l-am gasit in DEX.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O moda adolescentina.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Chinezi care nu le place orezul

| Pinguu15 a răspuns:

În mare parte cred că e un trend și o cale de a-și arăta rebelitatea... „Este o ideologie percepută de majoritatea tinerilor ca pe un trend...
Funda? big grin