| Ambassaderåd a întrebat:

Exista blesteme? caci tot observ la documentare...

Răspuns Câştigător
| Claudiuuuu a răspuns:

Blestemele pot fi catalogate ca și superstiții. Dacă vrei, crezi, dacă nu, nu crezi. Cunosc oameni care au blestemat alți oameni, și blestemul s-a adeverit, moral vorbind. Dar logic, poate fi și o coincidență.

Ceea ce pot să îți spun sigur, în blesteme se crede cel mai mult ( mă refer dintre fantome, demoni, apariții, blesteme ).

11 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Da. din ce crezi ca traiesc vrajitoarele?

Janina
| Janina a răspuns:

Doar daca esti superstitios

| GodBlessYou a răspuns:

Nu exista asa ceva, documentarele alea sunt mincinoase...blesteme sunt lucruri babesti.

| Floreenofficial a răspuns:

Crek exista, dar se prind de cei slabi si necredinciosi.asa ca roaga-te tot timpul. happy
bafta! wave

| Cronki a răspuns:

Raspuns anulat!

| Denisa444 a răspuns:

Eu cred ca exista. adica e probata treaba.

| Liviu a răspuns:

Eu cred doar in blestemele de dragostehappy
In rest nu prea cred
adica wtf?
nvm
Parazitii rull'z

| Turquoise a răspuns:

Buna,
Nu stiu daca este chiar blestem sau lucreaza subconstientul, dar de fiecare data cand o persoana draga mi-a dorit ceva de rau(chiar si in gluma) mi s-a intamplat.
Pot spune ca cred in deochi, blesteme(e numai vina bunicamii waiting).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista.blestemul parintilor aruncat pe copii.este periculos, fiindca mai devreme sau mai tarziu, se intampla.cunosc cazuri.

| BOGDAN a răspuns:

Poate

| ionutrock a răspuns:

Deochiul este cel mai cunoscut blestem si il practica totata lumea mai ales cei cu ochi albastri