| Mihnea_4399 a întrebat:

Voi ce spuneti exista blesteme? argumentati

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vobele oamenilor n-au nicio putere pe cand faptele lor schimba destinehappy

| Farcas a răspuns:

Nu cred ca exista.Stiu ca sunt o gramada de tineri bolavi, imobliziati la pat, paralitici dar si oameni in toata firea, se intampla multe accidente si mor multi tineri nevinovati, cei care merita cel mai putin isi pierd mai repede viata etc dar toate astea cred ca vin de acolo de sus de la El, Domnul Nostru care stie mai bine ce face si de ce face aceste lucruri. Dreptatea divina e cea mai grea si dureroasa pedeapsa, nu stiu daca il pot numi chiar blestem

| shadovv a răspuns:

Da exista... am cunostinte care au patit o... e ca si cum intrebi daca exista demoniwinking

| AndutzaAndu a răspuns:

Ce pot spune...tot ce e posibil, insă eu nu cred în aşa ceva.

| karellen a răspuns:

Nu. exista in schimb multa credulitate

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand este lumea De obicei se leaga blestemele numai daca crezi in ele