| anonim_4396 a întrebat:

Exista deplasare sau este posibila deplasarea in nimic? Daca nimicul este permisiv, inseamna ca reprezinta un spatiu cel putin virtual sau imaterial in care se poate deplasa ceva, NU-i asa?
Prin aceasta intrebare am exprimat un ADEVAR stiintific. In afara Universului material e NIMIC nu-i asa? Daca NIMICUL asta NU ar fi permisiv atunci Universul NU ar avea unde sa expansioneze sau sa se deplaseze. Daca nimicul nu ar fi fost permisiv Universul ar fi ramas o singularitate si in prezent, si Universul nu s-ar fi putut extinde si noi nu am fi existat. Asadar astept explicatii si raspunsuri INTELIGENTE si RATIONALE de la VOI, DAR de aceasta data serioase si NU cu batjocuri daca intr-adevar faceti apel la ratiunea aia din creierul vostru. Puneti-va si voi mintea sau ratiunea aia la contributie, va rog, si sa rezolvam impreuna intrebarile sau problemele astea! Ajutati-ma! Daca as avea un milion de euro v-as putea plati! Va rog din tot sufletul! rolling on the floor Deci cum ramane cu nimicul asta?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nimicul este continutul craniului multora.
rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Cu aceste cuvinte NU ai zis decat O MINCIUNA: orice om viu are ganduri sau ceva in craniu si NU "nimic". Problema este ca unii isi folosesc ratiunea mai mult in timp ce altii mai putin. A te ocupa cu minciuni sau batjocuri NU te ajuta la nimic in realitate.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Nimicul nu reprezină un spațiu. Eventual ar fi vidul. Dar chiar și așa, toate aparțin spațiului cosmic. Nimicul ar fi ceva ce nu există, deci nu te poți deplasa într-un mediu inexistent.

| anonim_4396 explică (pentru 94Lucifer94):

"nu te poți deplasa într-un mediu inexistent." - pai singularitatea putea sa se imprastie intr-un mediu inexistent si nepermisiv? S-ar fi putut imprastia NUMAI intr-un mediu vid existent permisiv.

| Tyberiu2000 a răspuns:

Nimicul reprezintă lipsa materiei, nu a spațiului. Spațiul este infinit, de aceea este posibilă expansiunea. Gândește-te la un pahar gol, ce e în el e nimicul, dar totuși putem pune obiecte în el, care să umble din nimic...

| anonim_4396 explică (pentru Tyberiu2000):

"Nimicul reprezintă lipsa materiei, nu a spațiului. Spațiul este infinit, de aceea este posibilă expansiunea." - FOARTE RATIONAL SI LOGIC! M-ai ajutat. Meriti un milion de euro! Din pacate nu-i am cum am mai spus. Cu toate astea raspunsul tau este cel CASTIGATOR!