| cucarachaalien a întrebat:

Femeia, pradator sau prada?

29 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Mai baiete, incearca sa ascunzi un singur banut de prietena, de surioara sau de orice femeie apropiata.Are un simt extraordinar al banului, care l-ar face invidios si pe un erete.Pradator in mod sigur, fara nici o discutie.

| justitiarul a răspuns (pentru harciog):

laughing Ce te-au acrit femeile astea dom'le!

| raluk27 a răspuns (pentru justitiarul):

Cine stie peste ce specimen a dat si acum sufera de sindromul "generalizare".

| harciog a răspuns (pentru raluk27):

V-ati gasit? A durat ceva timp pentru a va gasi?

| raluk27 a răspuns (pentru harciog):

Mai bine spune-ne tu ce-ai gasit. Cred ca e mai interesant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru harciog):

Banut? Unde?!

P. S. despre ce era vorba in intrebare?! Parca ceva cu Prada. Au sales?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu imi duc nevasta sa se intoleasca doar de la Aspire... sa inteleg ca e aspirator?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha ha ha! Ce stiu eu ce se intampla la voi in casa... big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie imi place ce filozofeaza astia aici, de parca toti oamenii sunt carnivori...
Eu sunt mai vegan din fire... sa inteleg ca sunt iarba sau ierbivor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu esti tu iarba, esti drogat big grin

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Sunt pradatori care se prefac a fi prade.

evenso
| evenso a răspuns:

De regula prada, dar sunt si situatii cand "vanatorii devin vanati" big grin

| Hmmmm a răspuns:

Daca barbatul este microbist, prada. Daca barbatul este afemeiat, pradatoare.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Hmmmm):

Stii ce-nseamna afemeiat nu?
Inseamna playboy, deci explica-mi logica ca nu inteleg.

| Hmmmm a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Inseamna un barbat care umbla cu nasul dupa coada muierii. Nu ai cum sa intelegi logica mea, dar te dumiresc imediat. Odata ce esti afemeiat, depinzi de femeie, iar aceasta te manipuleaza dupa bunul plac, pentru ca interesele tale salasluiesc in dansa. Aici, femeie, este pradatoare.
Prada este abia atunci cand tu nu mai depinzi de ea. Am dat un exemplu in acest sens (microbist). Ma uit la meci si mi se rup de coada muierii. In cazul asta, din orgoliul ei, femeia, vazand ca barbatul o ignora si pune pret pe meciul de fotbal, se macina inlauntrul ei, adica, devine prada.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Hmmmm):

:O

| ZambetulNebuniei a răspuns:

OFFFF!
Salut!

Instinctul masculin, o sa spuna ca ea este o prada, un trofeu, insa noi barbati uitam un singur lucru, cand afirmam asta:

Femeile sunt aceea "prada" care controleaza pradatorul, ele ne sprijina, ne sfatuiesc, ne ajuta, ne imbarbateaza si tot odata noi le consideram prada.
Femeia nu este un "pradator", este aceea fiinta care este prada, pentru ca vrea, este aceea fiinta care ne conduce si fara care noi nu putem trai. Ne lasa sa credem ca noi suntel lideri si noi credem....nu e asa ca e amuzant.

Eu sunt baiat si ca sa itiraspund mai pe scurt:

Femeia, nu e nici prada nici pradator, dar daca vrea e amandoua, nu e conducatoare, dar ea ne face sa dansam cum vrea (de cele mai multe ori). Femei, pe scurt, e femeie.

P. S. Scuza-mi greselile de scriere!
P. S. S. Ideea ca femeia e o prada tine de orgoliu masculin.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Taci!
Atata ma poti jigni, respecta fiintele umane!
Atata ma puteti limita!
Cine te-o pus pe tine sa definesti ca femeia e o femeie?
Tu chiar crezi ca mie-mi place cand tampiti i-mi spun sa fiu mai gingasa si mai tacuta, sa stau intr-o vitrina expusa la public?
Cine esti tu ca sa zici ce vreau si ce nu vreau?
Atata ne poti cobora si ridica in acelasi timp, i-ti voi explica ce este o femeie.
Femeia este un om.
Nu este arta, florile, iubirea, acea existenta speciala si tacuta.
Este un simplu om, nu ma mai tot ridica in nori cu slavile tale, lasa-ma sa fiu cu picioarele pe pamant!

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru NeimaginabilA):

laughing)
Te rog sa ma scuzi, nu am vrut sa deranjez pe cineva cu raspunsul meu, dar am vazut ca multi ziceau ca femeia e o prada si mi s-a parut prea mult orgoliu masculuin fara rost.

Ai dreptate, nu trebuia sa zic asta, dar am vrut doar sa nu mai existe gandirea asta primitiva a barbatului din care reiese ca femeia e doar o prada.

Imi cer scuze, nu am vrut sa jignesc pe cineva!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

E ok, daca cineva este o prada sau pradator depinde de personalitate, e adevarat, majoritatea baietiilor sunt pradatori, sau pe scurt cocalari, dar asta nu-nseamna ca eu voi astepta sa-mi pice para-n cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cunosc unele fete care sunt ''vanatori'' dar majoritatea sunt ''prada''.
Totul depinde de comportamentul acesteia.

| RetardedRacoons a răspuns:

Cancer.

| CrazzyGirlCsm a răspuns:

Ambele. Pradator cand vrea cu adevarat ceva. Prada cand intervine iubirea.

| Ando1dul a răspuns:

Prada, ca doar vanam femeile cum vaneaza tigrii gazelele...

| greenmoon a răspuns:

Pradă... iar mai apoi prădător. La primă fază, bărbatul dă dovadă de isteţime şi ''o pune la cale'' pe femeie; în a doua, situaţia este schimbată, femeia impune atitudine şi transformă bărbatul în ceea ce îşi doreşte, prin ''farmecul'' şi ''dorinţa'' ei iar tot ea, devine o slăbiciune pentru mascul, fiinţa cu lata şi uscata câmpie, în ziua de azi, dintre picioare, triumfând superficial, detaşat.

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns:

Moartea!

| Mâncărici a răspuns:

Aici depinde comportamentul si infatisarea, poate fi ambele! Majoritatea prada, depinde de instinctele barbatului!

| BabyLooneyTunes a răspuns:

Doreste sa se imbrace permanent de la Prada si pradeste tipii bogati.

| TheGhostAreMe a răspuns:

Logic ca este prada! big grin