| CaleaCeaDreapta a întrebat:

Femeile se simt implinite cand se marita, ziua nuntii fiind cea mai importanta din viata lor.
Normal ca se bucura cand prind unu cu bani si umbla dupa partea materiala.
Ii tranteste la barbat un copil si sta legat de el, apoi baga divortu dupa cativa ani si obtine si ea ceva bani, casa, masina, plus pensie alimentara la copil.
Ea asa se simte implinita ca a realizat ceva in viata ei, a gasit un prost si sia facut un viitor ceva.
Desi nu o duce capul, dar este frumoasa, ce face cu trupul nu fac 10 ingineri.
Cate femei nu fac asa, hai sa fim seriosi.
Am prins si eu la viata mea astfel de femei.
Ce ziceti de asta?

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ceea ce fac ele se numeste tot inginerie da'existentiala.

| NickiMinaj a răspuns:

Nu e vina nimanui ca tie iti place genul carpa fara personalitate si creier...

| morningstar a răspuns:

Tu esti suparat rau pe femei. Le-ai trecut pe toate pe lista neagra. Generalizezi la nesfarsit. Sa iti scriu si eu povesti in care barbatii erau cei cu rol negativ? Ca sunt destui, dar NU TOTI, la fel cum NU TOATE femeile sunt la fel.

| blackfox a răspuns:

Sunt persoane care isi fac din asta un scop in viata.Dar sunt si cele care baga divortul cu un motiv bine intemeiat. Femeia la inceput e ca o pisica,iti toarce in brate iar la urma te lasa in fundul gol...dar si barbatii sunt asa iar la urma uita de respectul pentru femeie,uita sa mai fie barbat, sa fie sot, sa fie tata.Sunt femei care stiu sa joace un barbat, e vina lor ca stiu asta? Nu.E vina barbatilor, ca sunt orbiti, sunt slabi.Ai zis ca ai ''prins'' femei de genul, deci esti divortat.Atunci nu trebuie sa arunci frustrarile tale pe femei ci gandeste-te cum si de ce ai ajuns asa, poate data viitoare vei fi cu un pas inainte.

| Madalina066 a răspuns:

Adevarul doare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar îţi iau pe puncte.
1. Sunt fată. Voi deveni femeie.
2. Nu am de gând să mă căsăoresc, înjura-te-aş că nu toate femeile au acelaşi scop în viaţă. Nu mai generaliza, omule, înţelege o dată pentru totdeauna: NU TOATE FEMEILE SUNT LA FEL!
2. Şi dacă nu prinde unul cu bani, sau are ea asiguraţi? Sau au acelaşi venit? Ce să îţi fac, tipule, dacă averea ta s-a dus pe centuriste. Ele doar de astea sunt interesate, nu te aştepta ca o astfel de femeie să îşi clădească sentimente faţă de cineva. Confunzi grav categoriile de femei.
3. Unele chiar îşi iubesc copilul, simt că au realizat ceva făcându-l şi că au urmaşi pe care îi poate educa şi stăpâni. Cum am zis, nu mai generaliza. Ce ai prezentat tu acolo sunt tot nişte c¤¤¤¤¤¤¤, dar într-o formă mai avansată.

O femeie care se respectă încearcă să nu depindă de un bărbat, să fie pe picioarele ei.

Şi te rog să nu uiţi de bărbaţii care uită să mai fie bărbaţi. Cei necivilizaţi, fără carte, care încearcă să îşi bată joc de femei şi le consideră inferioare doar din cauza genului, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti afectat rau de tot.toti am trecut prin asa ceva.sau altele asemanatoare.si ce facem? nu ne mai insuram? vrei ca ele sa ramana nemaritate? si daca o faci crezi ca poti sa o pazesti zi si noapte? stti doar ca sant trei lucruri scrise in biblie care nu se cunosc pe fata pamantului; umbra vulturului in zbor, urma sarpelui pe stanca, si urma barbatului la o femeie.bine nu se pune medicina ca asa poti descoperi multe.sau metodele moderne.

| geoiulia a răspuns:

Astea strica ma parerea barbatilor despre femei.Niste puturoase carora le e lene sa invete si sa se ridicE sus pe picioarele lor.Au nevoie de o ''rampa de lansare'' si dupa care. povestea pe care ai spus-o tu.Ce sa mai facem? Atata timp cat traim in Romania ce ai vrei? Trist, dar adevarat.