| inna a întrebat:

Fericirea este o stare de spirit sau o atitudine?

Răspuns Câştigător
| Absolut a răspuns:

In cazul meu cred ca este putin din amun2, 90% din timp sunt fericit, chiar daca nu am motive, asta arata probabil starea de spirit care de fapt este data de atitudinea mea!

11 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Grea aspiratie fericirea asta care din pacate creierul ne-o da pe bucatele, si alea scurte si la intervale lungi iar intre pauzele de fericire avem numai atitudini. Oricum intre ele nu exista nicio legatura.

| Vizitiul a răspuns:

Dupa modesta mea gandire, fericirea este starea noastra naturala. Despre adevarata fericire putem vorbi doar in cazul copiilor, inainte de-a fi degradati de "noroaiele" societatii.

| mihaibrasov a răspuns:

Fericirea e doar o himera dupa care alergam toata viata. O vedem din cand in cand ca pe o fata morgana si apoi ne dam seama ca e o iluzie. Cel putin la nivel fizic. La nivel spiritual insa fericirea nu are limita, nu are delimitari, e iubire absoluta.

| costis a răspuns:

Atitudinea implica si controlul, constientul, tine si de educatie, cultura. Fericite pot fi si randunelele dupa ce au inghitit cateva gaze si trec la joaca.

| Deny1333 a răspuns:

Stare de spirit. happy
optimismul e considerat atitudine. big grin

| uav11 a răspuns:

O stare... din pacate mult prea trecatoare.

| Gabriel_3333 a răspuns:

Fericirea este o stare de spirit care survine din atitiudine.

| CoPcHiLaTooMiCa a răspuns:

Atutudine inseamna felul cum gandesti.Deci...Fericirea este o stare de spirit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu sigur ca la mine nu e o iluzie.este o stare permanenta, multumesc Domnului.

| imortal a răspuns:

E o stare deosebita de implinire a ceva ce s-a realizat si a provocat un succes neasteptat sau mult asteptat sau asteptat tensionat. Se manifesta ca o stare euforica incarcata de trairi intense ce nu numai ca provoaca un fel de traire recuperatorie puternica, ci si o energizare, o stare de receptivitate si toleranta, cresterea dorintei de a face ca si altii sa fie fericiti. Noi cautam fericirea in orice: spui ca esti fericit cand iei un examen, cand iti fci o prietena, cand mananci si costita afumata pe langa acelasi salam si cascaval silnic big grin, cand iti vezi copii, cand fci sex smug

| Silviutza_2541 a răspuns:

Eu cred ca este o stare de spirit, de acolo vine si atitudinea.