| rxgamer a întrebat:

Fericirea este o stare de spirit? ce lucruri fac oamenii fericiti? cum putem dobandi aceasta fericire? FUNDA...

4 răspunsuri:
| plasticstyle a răspuns:

Da este o stare de spirit,ca si tristetea,aceste stari de spirit ne definesc pe noi ca oameni,nu poti stii ce lucruri fac oamenii fericiti,depinde de fiecare persoana cum percepe acel lucru,fericirea o putem dobandi prin a face lucrurile care ne plac,atunci cand reusim sa incalcam un lucru pe care noi il dorim,dar pana sa l incalcam era interzis,fericirea poate fi egoista,falsa,noi sa fim fericiti pentru un moment, dar in acelasi timp sa intristam o alta persoana, pentru alti oameni fericirea inseamna sa-i faca pe altii fericiti si tot asahappy

| Amelya02 a răspuns:

Tu n-ai fost fericit niciodata? in niciun moment al vietii tale, pentru o clipa? Argumenteaza cu cuvintele tale, nu cred ca este greu. succes.

| DeeaMarry a răspuns:

Cred ca poate fi numita si asa, desi este un "lucru" mult prea complex, dupa parerea mea.
Depinde de persoana. Pe unii ii fac fericiti lucrurile materiale, pe altii rezultatele mai mult decat satisfacatoare pe plan profesional, pe unii iubirea ce ii leaga de iubit/iubita, sot/sotie, pe altii proprii copii, iar pe altii lucuri simple, precum o floare proaspat inflorita. Altii sunt fericiti pur si simplu pentru ca sunt sanatosi, pentru ca Dumnezeu le-a mai daruit o zi.
In cazul meu, nimic nu ma poate face mai fericita decat faptul ca il am pe iubitul meu alaturi.
In functie de ceea ce inseamna pentru tine, fericirea se poate dobandi in mai multe moduri: multumindu-i lui Dumnezeu, bucurandu-te de viata, facand ceea ce tie iti place mai mult, petrecandu-ti timpul cu persoana iubita etc.

| rxgamer explică:

Este pentru un eseu...