| 342 a întrebat:

Fluturii traiesc doar o zi pe pamant? De ce?

8 răspunsuri:
| Borgir a răspuns:

Cine ti-a spus asta?

| AlexC a răspuns:

Fluturii traiesc in medie 20-40 de zile.
@DعeutZa: Larvele se transforma in fluturi, metamorfoza nu poate fi si inversa.
Voi o sa traiti o zi (cei care ati raspuns).

| DعeutZa a răspuns:

Poate sa traiasca si mai mult.depinde de specie. apoi se transforma in larve happy

| LoveAgain a răspuns:

Ca asa i-a dat Dumnezeu pe lume. Asta le este firea :-

| popescu_9120 a răspuns:

thinking poate pentru ca tot ce e frumos trece repede

| anaservic a răspuns:

Pentru ca pentru ei e suficient de mult timp pentru a cunoaste lumea si pentru a se bucura de ea

| blajsb a răspuns:

Pentru fiecare dintre noi ne-a fost dat un destin ca si pentru fluturi

| ♥♥K®ÿ§§ ♥♥ a răspuns:

Buna. eu am auzit ca libelulele treiesc numai o zi fiindca nu sunt obinuite de cand a aparut lumeabig grin... este posibil sa fie asa si cu fluturii. happy