April
| April a întrebat:

Folosind o metafora, as zice ca pentru fiecare balaur se iveste un Sfant Gheorghe.In jurul nostru vedem zilnic"balauri"mai mari, mai mici.Ati fost vreodata Sfantul Gheorghe pentru vreunul dintre ei? Sau ati asteptat sa se iveasca cineva mai curajos? Cine a fost"Sfantul Gheorghe"in ultima vreme si ce "balaur" a infruntat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balaurul meu a fost fumatul.ma chinuia zilnic. dar l-am invins acum 16 ani.si... a fugit la altii.ar fi trebuit sal ucid. da fistecare cu balaurul lui.al meu avea 11 ani.nu era prea voinic.

5 răspunsuri:
| hominid dreak a răspuns:

Eu ma vad in postura Sfantului Gheorghe de cate ori conversez cu soacra-mea.Cred ca in fiecare din noi este un "balaur", mai mult sau mai putin adormit.Intrebarea este:"Cine omoara acest "balaur?"

| hominid dreak a răspuns:

Harciog, nu-ti lasa soacra sa se innece, nu scapi se balaur, ramane fisa

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Oatas al domnului cucernic/In lupta-nvinsa-i pe balaur/Sperind in bratul tau puternic/Ajungem viitor de aur."Sa fim intelesi ca pentru mine e mult prea mult, macar sa pot gindi, ca m-as putea compara cu asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kornel daca afli da-mi reteta.Eu cochetez la gindul sa-mi las masina sa se duca in dunare cu tot cu bagaj si eu sa sar.