| EmaS a întrebat:

,, Frumusetea intelectuala nu inseamna a stii multe ci a sti ceea ce trebuie; frumusetea sentimentala nu sta in violenta pasiunilor, ci in naturaletea lor; frumusetea plastica nu se afla in perfectiunea exterioara dupa tipuri sculpturale, ci in concordanta formelor cu purtarea, ce constituie viata proprie a unei femei.,,(Angel Ganivet). Este, sau nu, adevarat?

Răspuns Câştigător
| noi3 a răspuns:

Frumos gandit.
si da, cred ca e adevarat.
de ce n-ar fi?

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

In mare da...

| harciog a răspuns:

A gindi ceva si a obtine citeva aprobari nu inseamna ca si esti mare ginditor si ca toata lumea este de acord cu tine.Ba s-ar putea intimpla ca, peste ceva timp, chiar tu sa nu mai fii de acord cu "adevarul"debitat atunci.Sint citeva,sa le zic asa,maxime,care, ca orice maxima, sint luate drept adevaruri de cei carora le stirnesc niscavai reverberatii pe moment.Nu-i toata lumea la fel pentru ca mie nu mi-au stirnit nimic, ba chiar mi se par un fel de poezii superficiale.

| harciog a răspuns:

Ema,daca-ti ling un pic minuta si iti ofer ceva dropsuri de supt ca noi 3 imi dai si mie fundoaca?

| miradoniz a răspuns:

@Aristahee hee nu rezisthee hee apropo de ultima parte! știi că se zice despre cei care nu iubesc pisicile că ar fi fost șoricei într-o viață anterioară?!hee hee fac parte din aceeași categorie, deci-cred că înțeleghee hee

| Artemisia a răspuns:

So so so so so so True!

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Intotdeauna m-am intrebat care este frumusetea unei persoane religioase...bineinteles,elucubrez singur, toti sustin ca nu exista!
P.S:Feriti-va de femeile care iubesc pisicile!

| JustDeedee a răspuns:

Este adevarat! Daca doresti ca lumea sa te creada o persoana respectata trebuie ca si tu la randul tau sa gandesti de 10 ori inainte sa scoti ceva pe gura. Asta nu inseamna sa ajungi sa vorbesti ca o prefacuta doar ca sa fi luata in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat,valabil pentru toti, indiferent de natie.Numai bine.

| CrySYTA a răspuns:

Foarte adevarat si... foarte frumos!