| Ianna33 a întrebat:

Ganditi-va putin: exista dragoste pura si adevarata? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ma gandesc deloc, ti-as raspunde ca Da, exista.
daca ma gandesc putin atunci incep sa am indoieli.
daca ma gandesc bine de tot, m-as intoarce la Da-ul meu clar.

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Da. Exista. E greu de gasit dar merita. Eu stiu ca pot iubi cu adevarat cel putin.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Există, dar pentru a o găsi trebuie să fii absolut sigură de aceasta şi să laşi absolut tot egoismul. Dragostea începe unde se termină orgoliul şi egoismulhappy

| alexutzu00791 a răspuns:

In basme si cateodata si in filme

| hamsterx a răspuns:

Dragoste fara mici scapari nu exista.asta e clar. dar dragostea adevarata, da exista! trebuie doar sa o descoperi happy

| Mony_4137 a răspuns:

Da, dar din pacate rar.
Majoritatea oamenilor din ziua de azi se uita la ce vede ochiul frumusete, bani), si putini sunt cei ce vad in adancul inimii si tin cont de ceea ce e acolo.

| albastrel a răspuns:

Nu!

Răspuns utilizator avertizat
| sergent91 a răspuns:

Da, exista dragoste pura si adevarata.

| alexandru14 a răspuns:

Da! Si vine din suflet! Iubesc sa iubesc, desi nu primesc inapoi, dar iubesc! Si sunt mandru cand iubesc! E un sentiment profund, niciodata nescoperit pe indelete; x

| fsdfdsfdsf a răspuns:

straight face Crusul unei dragoste adevarate nu este niciodata neted... Certurile vin din dorinta de a nu da gres, iar dorinta se naste din dragoste. Un om care nu este gelos, nu iubeste!

| Keridaa a răspuns:

DA, doar pentru cei care stiu cum s-o hraneasca ca sa dureze si dincolo de vesnicie.sigur ca o dragoste pura si adevarata rar se intilneste, insa exista!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cea dintre copil si parinti.
Cea dintre persoane de sex opus se intalneste foarte rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alinus.h, te contrazic, exista tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista dar foarte putin caci foarte multi nu o cunosc.Dovada egoismul de care se da dovada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA...trebuie doar sa o descoperi! happy