| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor!
Ce părere aveţi despre dragostea din ziua de azi?
Mai există dragoste adevărată?
De ce în ziua de azi mulţi pun accentul mai mult pe sex decât dragoste pură?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai pardon, în vogă este sexul prin toaletele școlii! Se merge pe principiul mergi la școală pentru sex.
Ce este aia dragoste?
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Bună!
Ce este aia dragoste?
E singurul lucru pe care îl poţi împărţi în totalitate cu cineva, e dovada supremă de încredere, iubire şi loialitate. E acel sentiment, acea siguranţă şi certitudine pe care o ai atunci când ştii că ai cunoscut persoana potrivită pentru tine şi desigur, nu doar atât.E o modalitate de a te simţi împlinit şi unul din puţinele idealuri care pot fi îndeplinite.
Te pup!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună din nou.
Aaaa... da?
Părinți mei s-au iubit atât de mult de numai moartea i-a despărțit!
Acum sunt împreună, dincolo.
Dragostea în prezent este ca un fum aproape invizibil, este foarte greu să-i simți parfumul!
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Imi pare rau...

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu nu mai cred in asa ceva, dragoste adevarata ar fi ca 2 oameni sa fie virgini si sa se iubeasca din primul moment in care se unesc sufleteste, dar cum unul se culca cu una cu alta si aia face la fel nu poti sa zici ca e ceva adevarat, nici eu nu sant asa sfant m-am culcat cu o prostituata si stiu ca nu a fost bine dar asta e viata, acum traiesc singur si nu vreau sa am pe nimeni langa mine.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
in ziua de azi ajungi dupa 2 ore sa faci sex si sa zici Te iubesc..prea repede se ajunge acolo unde in trecut se ajungea cu greu, iar acel cuvant Te iubesc il ziceai doar atunci cand chiar simteai acel sentiment al dragostei..astazi rar mai este intalnit dragostea adevarata, astazi se umblu dupa sex si interes..barbatii vor sa bifeze in palmares multe victime, iar tinerele se arunca in bratele celor cu bani multi, si rezultatul? multe divorturi/femei maltratate si copilasi abandonati ori marcati de divortul parintilor inconstienti.
O seara bunahappy

Răspuns utilizator avertizat
| caramela a răspuns (pentru vandrei):

Draga...de 25 de ani sunt alaturi de omul de care m-am indragostit si dragostea a fost si este reciproca..mai mult de atat nu vreau sa comentez.
O zi frumoasa sa aihappy

| Azre a răspuns:

Există, e ascunsă pe acolo pe undeva.
Din cauza mass mediei și a filmelor porno. Prea multe fantezii la vârste fragede.

| Oana92 a răspuns:

Da exista dragoste adevarata:X

Răspuns utilizator avertizat
| Oana92 a răspuns (pentru vandrei):

Eu stiu cateva cazuri. Iar eu cred in dragoste adevarata pentru ca eu am parte de ea. Daca nu nu ai intalnit-o nu inseamna ca nu existahappy

| Oana92 a răspuns (pentru vandrei):

Si inca ceva, cand am spus eu ca dragostea adevarata exista si fara sex? Sexul e foarte important intr-o relatie, dar nu dupa primele 2 zilehappy

| DDCC a răspuns:

Dragostea e o iluzie.
Zicem că iubim din suflet o persoană însă în realitate nu este mai deloc așa.
http://youtu.be/cFz6jE4dd_Q

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stomacul tau plin de prajituri nu lasa loc de fluturasi.

Răspuns utilizator avertizat
| y0nutz3ly a răspuns:

Foarte rar mai e dragoste adevarata in ziua de azilaughing

| IREros a răspuns:

Exista dragoste pura, insa dragoste pura nu inseamna lipsa sexului, as spune ca din contra, sexul e o buna metoda care contribuie la a demonstra cat de mult iti iubesti partenerul/partenera. E greu cu dragostea pura, toti baietii inselati de idioate nu vor mai putea iubi o fata cum au facut-o prima data de frica, toate fetele inselate de idioti, nu vor mai putea iubi la fel. E greubig grin succes in a gasi asa ceva, eu am 25 de ani si nu am gasit o fata care sa aprecieze iubirea in sensul adevarat.

| XxBoYxXxIoNuTxX a răspuns:

Salut!
din dragostea din timpul de astazi nu pot sa spun nimic ca sunt de acord din contra nu sunt de acord!
cu adevarat dargoste pura numai iexista daca exita 1/250 din populatia romaniei stie cei aia dragoste pura!
dragostea pura sti cei ce au copi; larit in ani 70-90 aia era dragste pura
Cu adevart baieti pun acentul pe sex in ziua de astazi deoarece le provoaca o dependenta! tinerele se castoresc de la 15 ani fac sex de la 12 sia sa mai departe! In Romania SEX-ul e la baza asta vror ei de la o fata! nu dragostea pura!

| VladCepeș a răspuns:

Ce e aia dragoste? Joacă Steaua, ce mai contează?

| madwtsza25 a răspuns:

Asa este lumea in ziua de azi! da exista si dragoste adevarata trebuie doar sa gasesti persoana potrivita