| AnonimInEfect a întrebat:

Hai salut.Am o intrebare pentru voi. Un om este gasit mort in desert, dezbracat, cu o contuzie pe corp, cu un betisor in mana. La ceva distanta se afla haine, si alte diverse obiecte, bani si diverse maruntisuri imprastiate. Cum a murit omul?
De precizat ca betisorul are legatura cu moartea omului. Totusi nu s-a sinucis de suparare ca nu a gasit niciun caine caruia sa-i arunce betisorul...Cum a murit omul nostru? Dau funda celui care stie!

Răspuns Câştigător
| cryssu2008 a răspuns:

S-a sinucis... Mai multi oameni calatoreau deasupra desertului intr-un balon si la un moment dat, din cauza ca nu mai aveau greutati de aruncat afara din balon si acesta incepuse sa coboare si riscau sa naufragieze toti in desert, au hotarat sa traga la sorti care din ei sa se sacrifice. Omul a tras batul scurt si a fost nevoit sa se arunce din balon.
E corect nu?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E veche...

| mentalica a răspuns:

A inceput sa delireze, s-a atacat si s-a jefuit singur, dar n-a putut sa mai mearga prea departe pentru ca era la capatul puterilor asa ca a scapat lucrurile mai putin betisorul, a mai mers putin si a picat mort. Betisorul nu era bun de nimic, d-asta nu a incercat sa si-l fure si pe ala, deci a ramas cu el. big grin

| opacatoasa a răspuns:

Îi era prea cald...şi-a lepădat hainele şi restul obiectelor şi a pornit să sape cu băţul după apă. N-a reuşit să ajungă la nici un strop de apă şi a murit deshidratat. corect?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezbracat in desert? A facut sex cu fata morgana si, pe caldura aia si deshidratat pe deasupra, a facut infarct.

| nutemaidoresc a răspuns:

L-a apucat treaba mare si nu avea hartie. Era avar din cale afara si nu concepea sub nici o forma sa se stearga cu banii respectivi. Hainele nu le putea folosi pentru intrebuintare deoarece trebuia sa le puna pe el inapoi. Deci prin urmare avar si modest din cale afara. Enigma mortii e simpla.
Si-a introdus betisorul in fundulet in ideea ca-i trece "poponeata", insa la fel ca-n bancul cu "creierul, inima si ****.ul", corpul lui a cedat.
P.S : A murit cu zambetul pe buze?