| Scuturici a întrebat:

Un om este gasit mort in desert, dezbracat, cu o contuzie pe corp, cu un betisor in mana. La ceva distanta se afla haine, si alte diverse obiecte, bani si diverse maruntisuri imprastiate. Cum a murit omul?
De precizat ca betisorul are legatura cu moartea omului. Totusi nu s-a sinucis de suparare ca nu a gasit niciun caine caruia sa-i arunce betisorul...

1. a fost omorat (jefuit)
2. s-a sinucis
3. a fost un accident
4.nu se poate spune
5. a murit de moarte naturala

Argumentati big grinbig grin

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Sinucidere sau a fost omorat ...cum vrei sa o iei...
avand in vedere ca omul a fost gasit cu hainele imprastiate si cu un bat in mana putem spune ca oamenii zburau cu un balon, au trebuit sa arunce din greutati.si au aruncat obiectele din balon, din cauza ca era cald s-au dezbracat, si fiindca tot nu au redus greutatea la balon au decis sa traga la sorti cu bete pe cine sa arunce din avion!
omul a tras batul necastigator si a fost aruncat din balon!
...eu asa cred ca a fost!

14 răspunsuri:
| Comy a răspuns:

Nu conteaza
Conteaza ca e mort

Elianna
| Elianna a răspuns:

Se poate imagina un scenariu... Mai multi oameni calatoreau deasupra desertului intr-un balon si la un moment dat, din cauza ca nu mai aveau greutati de aruncat afara din balon si acesta incepuse sa coboare si riscau sa naufragieze toti in desert, au hotarat sa traga la sorti care din ei sa se sacrifice. Omul a tras batul scurt si a fost nevoit sa se arunce din balon.

| CastorR a răspuns:

@PaladeOvidiu ba copile aveam sonorul la maxim is acum dabea daca imi pot misca mainile in m.m de copil rolling on the floor chiar m-am speriat...dar ffff buna faza ma.

| AndiNyctophilia a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Ma a facut infarct bunica-mea si acum e la spital nenorocitule tu iti dai seama macar putin de ce ai facut?

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru AndiNyctophilia):

Cine o pus-o sa intre aici? Si e veche intrebarea, mai veche ca bunica ta.

| AndiNyctophilia a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Eu n-am pus-o in niciun caz! Acum e la spital a doua oara, ca a mai patit inainte un ''accident" asemanator cand a jucat un joc:

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

A facut sex si a folosit un betisor care din pacate a intr in. lu gagicasa.aia de nervi l-a omorat si apoi a reusit sa scoata betisoru.happy endlaughing

| mAtaaIsAPiTziFrOmDaaClubb a răspuns:

Candice...
alta treaba nu ai decat sa te iei dupa altii?
sau ati gandit acelasi lucru?
ce straniu

| iulia7621 a răspuns:

Toti au luat raspunsurile de pe www.teste.haios.ro

| Dannalc a răspuns:

A fost un accident!

Ce raza mea cauta la trivia? Esti proasta?

| Candice a răspuns:

Indiciul este betisorul din mana omului plus obiectele imprastiate la ceva distanta.
De fapt ce se intamplase? Se poate imagina un scenariu... Mai multi oameni calatoreau deasupra desertului intr-un balon si la un moment dat, din cauza ca nu mai aveau greutati de aruncat afara din balon si acesta incepuse sa coboare si riscau sa naufragieze toti in desert, au hotarat sa traga la sorti care din ei sa se sacrifice. Omul a tras batul scurt si a fost nevoit sa se arunce din balon.

| Scuturici explică:

PaladeOvidiu stii am sarit de pe scaun de am ajuns in cada la vecinu' de sus laughinglaughing

| admin_8119 a răspuns:

Raspunsul este 2 sau 5, adica, dupa cum ai spus omul avea o contuzie, mai pe scurt acesta pierdea sange. Exista si o boala numita hemofilie, aceasta fiind o boala caracterizata prin prelungirea timpului de coagulare a sangelui, adica, mai pe scurt, acesta pierdea sange continuu, oricat de mica ar fi fost rana. Sper ca am fost de ajutor! Multumesc.