| gwergfwefwefwe a întrebat:

Hei TPU, de unde pot sa citesc si eu mai multe stiri legate de inteligenta artificiala si noile descoperiri in acel domeniu?
Care este cea mai mare reusita din 2019 a inteligentei artificiale, mai exact a companiilor mari care lucreaza la asa ceva, precum google, openAI, ibm si asa mai departe?

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Eu am facut curs la facultate despre IA si am participat si la un internship IBM. Iti zic pe scurt ca este vorba despre limbajul de programare Python, gasesti pe internet o multime de articole si tutoriale. Se lucreaza cu diferiti algoritmi de retele neuronale.
Nu stiu ce varsta sau ce studii ai, dar daca vrei sa faci ceva in acest domeniu trebuie sa te axezi pe informatica / matematica, sa faci ceva cursuri de IT (recomandat facultate) si ai toate sansele sa lucrezi in acest domeniu happy.
Eu sunt mai nou pe IoT si crede-ma ca toate companiile mari cauta asa ceva acum. Mai ales de IA in python.
Succes!