| Vichtory a întrebat:

Hei, va garantez funda, intrebarea mea este cam complicata, dar trebuie sa fac un poster despre sistemul respirator la bio, intrebarea este ca ce joc as putea face pe poster pentru colegi, ma gindesc sa fac un buzunarel si sa pun cv in buzunarelul ala. Ceva idei, dar sa nu fie intrebari legate de aceasta tema, caci am facut deja un rebus. Merci mult, primiti o funda mare din inima.happy

2 răspunsuri:
| alexandraalis a răspuns:

Ai pus o intrebare pe care nu o inteleg. Ce raspuns astepti?
Vrei un poster cu sistemul respirator la bio?
Si ce sa faceti cu el la bio?
Eu imi aduc aminte ca in scoala profesorul de biologie ne punea sa desenam pe o plansa mare.
Iata o imagine cu sistemul circulator.
http://www.ipedia.ro/stirepoza.php?id=20
Exista in oras o revista Corpul uman, aici gasesti informatii pe intelesul tau. Revista are poze si o "papusa" de plastic. Nu stiu daca are poster.
Ai vrut sa pui o intrebare pe care sa nu o inteleaga nimeni?
Ma refer la buzunarel, cv, rebus.

| Vichtory explică (pentru alexandraalis):

Ma gindeam cv jocuri pentru colegi sa pun pe poster, si nu stiam ce joc in afara de un careu ca deja l-am facut.