| alexxa98 a întrebat:

Heii.sunt sanse sa plec dupa clasa a 8a, la un liceu in alta tara, poate in UK? (generala fiind facuta la unul dintre cele mai bune licee din judet). As dori, daca ma puteti ajuta, sa imi spuneti de ce as avea nevoie pentru asa ceva.As dori undeva la un profil, cum este in romania

1 răspuns:
| CoraPersefone a răspuns:

Om Uk sunt colegii de prestigiu foarte bune, banuesc ca ai auzit deja de Oxford si Cambridge University. Ia in considerare faptul ca costa enorm, acolo nu mergi la locuri subventionate, ca nu exista, pe langa faptul ca trebuie sa ai OBLIGATORIU atestat de engleza, adica testul CPE (Cambrige Proficency in English), luat cu nota A sau B, care e foarte greu. Aceste colegii iti ofera posibilitatea unor cariere mult mai avansate decat colegiile din Romania. si perspectivele sunt multiple, poti lucra aproape oriunde in Europa. Iti trebuie bani, inteligenta si ambitie de fier! La aceste facultati ori mananci cartile si cursurile, ori vi acasa! nu se tolereaza examene restante! mult succes