| Teoo14 a întrebat:

Hello! puteti sa-mi spuneti care este diferenta dintre forme de relief trepte de relief si unitati de relief. dar cu exemple din romania... ca sa imi pot da seama. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sufletsel a răspuns:

Forma de relief reprezintă neregularitatea suprafeţei pământului, fiind rezultatul interacţiunii agenţilor geografici interni şi externi.
Forme de relief cunoscute: munte, deal, vale, depresiune, podiş, câmpie (şes). celelalte nu stiu.parerea mea este ca nu exista nicio diferenta intre ele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la scoala, hai du-te, du-te la scoala!
Du-teee la scoaaalaaa,
Hai du-te, du-teee la scoaaaalaaaaa!
Sa-ti fie rusine!