| Betrtu a întrebat:

Buna, am maine bacul la geografie si as avea nevoie sa imi spuneti cate 3 unitati de relief pentru fiecare tara vecina cu Romania. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si crezi ca daca ti le spunem noi, gata ai luat bacul? Cauta in cartea de geografie si afla.
Nu ma mira de ce sunt tot mai putini care iau bacul.
Asteapta mură-n gură.

| sierra1 a răspuns:

Somn ușor (asta se face in seara premergătoare examenului)

... și baftă

| Catrice a răspuns:

Munte,deal,câmpie.

| SingleForOne a răspuns:

Învățare, încurajare, somn, poftim 3 "unități" de relief. happy

| Betrtu explică:

Am avut doar niste dubii pentru cateva tarii si nu gaseam nici un raspuns concret pe internet sau in atlas. asta nu inseamna ca nu am invatat si astept mura-n gura