| DrugFree a întrebat:

Hello! Vreau top 10 filme de groaza, dar nu scarboase!

11 răspunsuri:
| MeScorpion a răspuns:

Tot The Amityville ramane cel mai tare film de groaza pe care l-am vazut vreodata.
Si mai este The Ring pe locul 2.

| MeScorpion a răspuns:

Tot The Amityville ramane cel mai tare film de groaza pe care l-am vazut vreodata.
Si mai este The Ring pe locul 2.

| Andrei7520152 a răspuns:

Eu nu inteleg obsesia unora cu 'fenomene stranii'. E ingrozitor de prost regizat! wtf? stai departe de ea

nu stiu ce gusturi ai. dar ai putea sa (re)vezi unele filme reusite din anii 80, ca de exemplu

The Shinning, Nightmare on elm Street, The Fly, Poltergeist, Dawn of the Dead (e o parodie amuzanta numita Shawn of the Dead btw) the Changeling, Creepshow, Carrie, Halloween 1 si Friday the 13th (tehnic sunt slasher si nu horror, dar meh sunt ok)

Mai nou ar fi: The Ring 1 si 2, Mimic, Sleepy Hollow, DEAD BIRDS, The Myst, Candyman. Ultimele 3 sunt destul de violente. Dar cred ca au o doza potrivita de violenta, si nu sunt mizerii gen Saw

o da, inainte sa te uiti la un film, iti recomand sa citesti un review sau se te uiti la un trailer pe Youtube sa vezi daca merita vazut sau daca ar fi pe gustul tau. altfel s-ar putea sa-ti pierzi 2 ore pe un film infect care unui alt bou i s-a parut 'sooooper misto' Un prieten mi-a dat un remake al lui Friday the 13th nu demult, la care m-am uitat si era absolut odios. pe urma aflu ca avea un rating de 15% pe Rotten Tomatoes. in alte cuvine, merita luat si asta in considerare pentru a nu'ti pierde vremea. Numai bine

| Andrei7520152 a răspuns:

@DragalasaThaVreaUnPrietenAdevarat cam toate Saw'uri au fost slabe pentru ca a folosit o reteta mestecata si reciclata de 1000 de ori. Inclusiv din acele filme slasher din anii 80 din care au fost copiate. Si sunt pline de cliseuri. Stiu ca fiecare are gusturi diferite, dar wow :/

| NOBODY a răspuns:

șe filozofie!

| Monicaツ a răspuns:

Mirrors
The grudge
Silent hill
Paranormal activity
Hause of wax
The last exorcism
Stay alive
The ring
The exorcism of Emily Rose
Drag me to hell
Nu stiu daca e tocmai un top...dar...happy

| LoL a răspuns:

Precizez ca filmele nu sunt asezate dupa cat de infricosatoare sunt doar ca asa mi a venit mie sa le pun
1.Let me in
2.Saw(1,2,3,4,5,6,3d)
3.The grudge(1, 2,3)
4.The children
5.The exorcism
6.The exorcism of Emilly Rose
7.The last exorcism
8.The texas chainsaw massacre
9.Friday,13th
10.The legend of Bloody Mary
stiu mai multe dar ai cerutdoar 10 astea sunt cele mai de groaza filme pe care le stiu si care nu s scarboase

| LoL a răspuns:

@Rigel vezi ca Saw nu w o porcarie chiar e un film foarte bun care intr un fel cam sangeros iti arata cat trebuie sa lupti pentru viata deci nu mai spune prostii filmele pe care le ai dat u din anii 80 sunt niste porcarii

| AnnaAnnne a răspuns:

1.The ring 1/2/3
2.The unborn(e misto!)
3. Mirrors
4.Activitate paranormala 1/2/3
5.The grudge 1/2/3
6.Amusament
7. Camera 1408
8.El orphanato
9. Orphan(nu e chiar asa de groaza)
10.Silent hill(uita-te e misto filmul)

| KillAWolf a răspuns:

Let Me In
Black Swan
Shutter Island
[rec] 2
Splice
Frozen
The Last Exorcism
Paranormal Activity 2
The Crazies
Daybreakers

| Diana_6899 a răspuns:

Uita`te la fenomene strani devil
Vineri, ora 22:00-00:00 pe Discovery Chanelwinking
Sau alte filme thinking Legenda lui Bloody Mary happy
Da mai bine Fenomene stranii :*
Funda happy?