| NuConteazaCineSunt a întrebat:

Hey! Ce credeti despre moartea lui Osama Bin Laden?
Este intr-adevar adevarat ca a murit? Intreb deoarece am vorbit cu cineva care a zis ca are un prieten jurnalist in nu mai stiu ce tara, si a spus ca nu a murit, si ca este doar vrajeala.
Voi ce credeti?
A murit sau nu?

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Realităţi de necontestat:
1. bin Laden avea hepatită diagnosticată în 2000 şi ar mai fi trăit maxim 3 ani.
2. Pozele arătate de Pentagon cu bin Laden, cea din 2003 şi cea din 2007 nu se potrivesc. După pozele acelea, bin Laden întinereşte în loc să-mbătrânească.

Aşadar, fie e mort de mult şi din cauze naturale, fie a fost localizat şi ucis undeva mai aproape de 11 septembrie 2001 dar a fost ţinut "în viaţă" din punct de vedere mediatic pentru a lăsa liber accesul Unchiului Sam la petrol şi culturile de mac (care duc la opium) de care dispun atât Afghanistanul (mai ales!) cât şi Pakistanul, ţara în care teoretic ieri a fost lichidat bin Laden.

| danut a răspuns:

Probabil este mort dar sincer sa fiu nu cred ca a fost acum omorat ci de foarte multa vreme dar era necesar dpdv politic sa fie "scos" acum pe tapet acest eveniment.

| NickiMinaj a răspuns:

Eu vreau sa vad cum mai iese obama din rahatul asta rolling on the floor hai ca e amuzant, people! gimme za dead man's pictures!

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Lăsând la o parte cele spuse de Obama, nu există nicio dovadă concretă că a murit, deci nu pot să cred cu adevărat asta. Pe de altă parte, sunt de părere că poate ar fi fost mai bine să nu facă public faptul ăsta. La scurt timp, atacurile teroriste vor deveni şi mai intense. Totuşi, vorbim despre Osama şi nu despre mai ştiu eu ce lider anonim.

| bebetho a răspuns:

Nu prea cred că a murit, cel puţin nu omorât de americani pentru că 09/11 a fost o regie foarte bine pusă la punct, Bin Laden a fost minciuna servită nouă. Probabil trăieşte sau poate e mort demult, doar că acum au considerat "regizorii" că trebuie să anunţe moartea oficială.Nu e absurd că americani îl caută de 10 ani şi doar acum l-au găsit?!

| NuConteazaCineSunt explică:

Draga Edward, era o intrebare, eram curioasa! Si fara suparare, dar nu vreau sa am sotie, vreau sa am sot deoarece nu sunt lesbianalaughing.

Si ps: sunt copil, am tot dreptul sa intreb, si sa ma documentez!laughing
lol

| NoKidding a răspuns:

Auzi ce zic americaniilaughing: L'au omorat si l-au aruncat in mare. Pai daca era adevarata traba cu lichidarea lui il baga intr-un sac si il arata lumii, sa vada ca ei sunt smecheri si i'au facut gaura'n cap.Dar ce vor americanii de fapt? Acu ca au aratat lumii ca l-au omorat pe Bin Laden-u ala, au nevoie sa se apere ca se razbuna sclavii lu' Laden si le mai darama 2 blocuri. Asa cu scuza asta isi creeaza baze militare peste tot in lume( cum si-a facut acu imediat in Romania dupa ce "l-a omorat" pe asta) si vrea sa domine mai toata lumea. Au planuri mari Americanii astia...

| Gabriela0206 a răspuns:

@Edward Ma bucur ca cineva are aceeasi parere cu mine. Osama bin Laden nu exista. Terorismul nu exista. Americanii trebuiau sa-si justifice intr-un fel raboaiele si cheltuielile in acest sens, asa ca au inventat terorismul. Sunt oameni de afaceri foarte foarte abili.happy

| cosmin21 a răspuns:

E prea mare si prea puternic osama bin laden ca sa moara.

| FreelancerTony a răspuns:

Osama a fost tactician CIA, desi toata lumea reneaga oficial acest lucru. Cel mai probabil ori a murit de mult, ori acum sta la soare prin Maldive sau Bahamas.

| Edward_5267 a răspuns:

Osama Bin Laden nu exista in primul rind! e o banalitate slaba, si chiar daca ar exista sa punem acest caz, care ar fi probleme? Nu aveti altceva la care sa va ginditi o persoana draga, iubita, sotie?

| EnjoiProSkater a răspuns:

A murit fiindca in casa lui era sange langa pat si dup la aruncat in atlantic.FF prosti americani astia ca l-au aruncat in apa el ar fi putut trai dar nu stiuce sa zic.CA si povestea cu 2pac ca ar fi murit eu l-am vazut pe 2pac intr-un club din New Orelans va jur.

| CeVreauEu a răspuns:

Eu cred ca a murit. Si la scoala am vb despre asta si da eu zic ca da, acum na vorba la jurnalistul ala, poate ca e doar o vrajeala. Nu se stie exact dar din cate cred, e adevarat happy

| Adrian4759 a răspuns:

Din cate am auzit si eu, nu este mort ci doar asta e o acoperire ca sa-l "lase in pace"! Pana acum a mai "murit" de 9 ori, dar a inviat inapoi!