| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre ce este prezentat in acest videoclip :

https://www.youtube.com/watch?v=w5YE92GRVPU

Nu o sa iau in considerare raspunsurile ignorante, care nu au nici cea mai mica legatura cu ce este un videoclip.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pe mine ma sperie sad

| suffarstar a răspuns:

Prima este o prostie imensa. Este un lucru foarte rau ce se intampla cu procreerea multirasiala.Chiar vorbitorul o spune spre final. Forma ideala este consangvinizarea prin pastrarea genelor dominante si anihilarea genelor recisive negative si a balastului genetic. Cu cat populatia este mai homozigota, cu atat este mai sanatoasa, isi pastreaza caracteristicile originale etc. De ex lupul alb prin combunarea cu tot felul de caini si-a pierdut mare parte din statura sa caracteristica, i-au aparut pete si i s-a micsorat craniul. Pentru a se ajunge la un lup alb cat mai apropiat de cel original trebuie ca lupii cu procentaj cat mai mare de gene dominante sa se inmulteasca intre ei (consangvinizare), cei care prezinta un procentaj peste medie de gene recisive sa fie exclusi din programul de consangvinizare. Dupa nu stiu cate generatii, poate lupul alb va fi salvat de la extinctie. Valabil si pentru vaca rosie, dar pentru aceasta s-au luat deja masuri. Deci din prima observ conceptii idealiste specifice unui tipar politic de stanga, bazat pe hiper toleranta si, si aici e posibil sa exagerez, genocid impotriva rasei ariene. Se stie ca genele pentru par negru si ochi negri au un caracter dominant. Peste cateva mii de ani consangvinizarea tot va avea loc, adica la un moment dat un tip cu un procentaj ceva mai mare de gene de par blond sau ochi albastri se va intalni cu o tipa de acelasi fel si e posibil sa aiba un copil complet blond. Dar acesta va fi un caz complet izolat, de partea cealalta procentajul de gene negre dominante va fi din ce in ce mai mare pana umanitatea va fi complet neagra.
Nu vad de ce ar fi asta o evolutie. Defalcarea omenirii in cei inalti si frumosi si cei pitici urati si prosti este un ideal, dar asa ceva nu se mai poate intampla in momentul de fata, doar controlat, asa cum si "purificarea" raselor se poate face tot in acelasi mod. Indivizii inadaptati au ajuns sa supravietuiasca cu ajutorul medicamentelor pana cand au ajuns o majoritate covarsitoare. In timp ce virusii prin mutatii se adapteaza la antibiotice, sistemul imunitar omenesc ramane inadaptat, omul supravietuind doar cu pastile. Este necesar, din nou, ca procrearea sa se faca controlat, intre indivizi cat mai asemanatori si cat mai sanatosi. Castele regale, anumite familii bogate, inca mai fac asta. Ar fi o evolutie, intr-adevar, sa se intampla aceasta disparatie, dar nu se va face natural fiindca in momentul de fata nu mai exista selectie naturala. Prin chelire nu vad cum anume omul evolueaza, in sensul propriul al cuvantului. Din contra. La fel si degetul cel micut de la picior. Cea cu ochii e o tampenie.

Parerea mea este ca pentru a evolua trebuie sa pastram selectia naturala, procrearea sa aiba loc controlat iar omul sa gaseasca modalitati de evolutie psihologica. Dar nu putem vorbi inca despre cea din urma deoarece omul nu detine cunostintele necesare, nici macar despre psihic.

| MistretulPufos a răspuns:

Nu vreau ca stra-stra...nepotii mei sa fie niste goblini cyborg grasi brazilieni cu ochi anime fara degetul mic