| elasexygagica a întrebat:

Http://cocalari.com/......nalfabeti/ zoooper nu? :x

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Revin, am citit raspunsurile si am o mica nelamurire, ce are fata asta!?!? E purtatoare de prafuri antrax!? Nu inteleg si ma surprinde adversitatea unor useri fata de postarea indiferent a cui este, daca mesajul, informatia si intrebarea este cat de pertinenta cu categoria la care a fost postata.Se pare ca sunteti intr-o totala eroare vizavi de postarile voastre atunci cand expuneti si aparati libertatile individului, ceea ce ma faceti sa cred ca suma gandiri voastre vizavi de acestea nu este altceva decat o simpla poliloghie. Ce este atat de greu sa intelegem ca oameni se mai si schimba si vor si altceva, a postat si la aceasta categorie si nu a fost nimic indecent dupa cum sunteti obisnuiti si voi ce a-ti facut!? Nu ia-ti dat nicio sansa, ia-ti servit un sut in fund,(pleca fa dracu' dacilea, du-te pe varianta, ca esti la fel de proasta).

26 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu-i nicio noutate sunt si pe aici, nu tocmai ca cei din filmulet dar aproape. Insa 40%!? Ingrozitor, daca e adevarat asta inseamna ca ne indreptam vertiginos spre o "frumoasa" saracie de lunga durata. In noua etapa de dezvoltare a omenirii invatamantul este motorul principal de a tine pasul si a face fata noilor cerinte ale acestui secol. Oricum, rusinos, invatamantul romanesc a fost cotat pana nu demult pe o scara erarhica foarte apreciata si a pregatit multi tineri valorosi chiar din foarte multe tari si acum a ajuns sa nu mai fie in stare sa pregateasca nici tineri nostri. Ce pot sa mai spun, fiecare generatie cum isi asterne asa va avea... lipsa cearsaf la pat, salut voios de cocalari.

| Hombre a răspuns:

@Raul 9004, Il gasec pe "ZOOOPER" in "armonie" cu mesajul din filmulet, desi mesajul este alarmant de ingrijator si trist, acest "zoooper" da fluiditate ironica mesajului. Nu vreau sa dam importanta mai mult dacat trebuie unei postari, dar parca se simte din partea unora riposta incalcari propietati private la categoria "Stiinta si Filozofie" a cuiva care nu a mai postat pe aici. Iar tu stii ce ai spus in postarea ta? Iata traducerea; Nu m-a deranjat ca mai lovit si am cazut in sunt, de ce mai injurat?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E o realitate pe care o cunoşteam încă din 2009 când s-a publicat raportul PISA.
Poate aşa, o dată ce apare pe "proteveu" o să priceapă mai multă lume că e "groasă rău".
Sunt curios de-o treabă: Oare cei 40% cred în Dumnezeu? Eu sunt dispus să pariez că DA.
Numai bine.
P. S.: Subscriu la cel de-al doilea comentariu a lui hombre.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

@hombre
Se mai schimbă personajul, dar să scrii "super :X" alături de un asemenea articol nu îmi face chiar cea mai bună impresie despre ACTUALA postare a ei...

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

@hombre
Mda, să zicem că mi-am uitat acasă simţul umorului privind ironia...

| Angel0 a răspuns:

Ziaristii exagereaza intotdeauna.
@Kongeriket ai dat peste1600 de stupizi in 60 de zile si ai tupeul sa sari la ceilalti care dau stupizi. Asta este ipocrizie pe fata.Am inteles cu totii ca esti un ateu fanatic, putin incult si ca te crezi buricul TPU-lui. Dar de ce trebuie sa si accentuezi asta la fiecare raspuns pe care il dai?

| georgesur a răspuns:

Nu stiu daca-i "super", dar este adevarat!
Problemele vor aparea cind acesti "Vanghelie" doldora de diplome si masterate/doctorate obtinute prin multimea de "Spiru-Harete" vor si ajunge sa ocupe posturile de doctori (atunci sa vezi ciomuiala!), de economisti care transpira la tabla inmultirii, de profesori agramati. Oricum am inceput sa ne antrenam cu primul matelot al tarii (care nu da doi bani pe ai cu un pic de carte), apoi cu o majoritate dintre politicieni care urca cu atit mai sus cu cit sunt mai inculti dar tupeisti(obraznici), mai lingai si mai corupti.
Jalea mare va veni atunci cind vor iesi viitorii absolventi fara valoare, care vor avea grije si tupeu sa-i goneasca afara pe "tocilarii" care nu au "scoala vietii". Ei vor instaura pe termen lung legea manelista "am bani, am valoare"!

| YourDailyApple a răspuns:

Ce surpriza sa te vad la rubrica asta!

| MadnessCaffe a răspuns:

40%? Eu credeam ca peste 90%.

| pwp a răspuns:

Da, e ''zoooper'' sa vedem ca tara noastra e plina de semianalfabeti!

bye-bye

| Sperman a răspuns:

Da super, dar stai linistita ca si tu faci parte dintre ei. Rade ciob de oala sparta! :))

P. S: Nu mai pune materiale de pe www.cocalari.com stim si noi sa ne uitam. Nu mai promova c*catul.

| Deyutza a răspuns:

Da! ce surpriza!?! Asa trebuie sa fie oamenii viitorului:cat mai prosti si ignoranti, dependenti de tehnologie si umflati cu E-uri. Foarte trist... dar oamenii din video aveau 15 ani?laughing

| abc_5716 a răspuns:

Asa-ilaughing

Cea mai multa carte se invata pe messlaughing)

| abc_5716 a răspuns:

Cred ca fata asta era sarcastika, cand a zis ca e superwinking

Nu mai sariti aia cu gura pe ea. Ea doar a prezentat unele din "geniile" romanieiwinking

| JustMeBăi a răspuns:

De cand pui tu intrebari la "Stiinta si Filosofie"?

| LucianGabriel a răspuns:

Se confirma si pe TPU acest lucru, inca in procent mai mare

| Maria123 a răspuns:

Ce mai stire, zau ca nu stiam! happy
Ziaristii n-au exagerat deloc, din contra!
Dar macar e plin de sfinti, ne putem mandri cu asta!

| Progeniturã a răspuns:

Ei, esti una dintre ei

| AlexAlexutz a răspuns:

Ce este super ca Romania este rusinea europei?

| Andruza a răspuns:

Amuzantlaughing

| LoveBonJovi a răspuns:

Păi dacă pentru tine e super că ne facem de râs, atunci este super super!

| DianaDidi95 a răspuns:

Saracii oameni!

| Roxy1993 a răspuns:

Asa este!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maică, eu n-am şcoală, dar ştiu să scriu la un nivel acceptabil! Poate mai bine decât draga noastră Stela care freacă fundul degeaba toată ziua pe scaun! Sunt puştani de 20 de ani care au terminat liceu la filologie bilingv sau mate-info intensiv şi te închini când vezi cum scriu ca pe messenger şi pe hârtie în orice situaţie. Nora mea e profesoară de biologie. Când le dă lucrări e oroare acasă când le citeşte şi le corectează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"zoooper nu? love struck" Pai cum naiba sa nu fie? d'oh

| alexcryss a răspuns:

Haha da