| AntipaticuPreasfant a întrebat:

Http://stirileprotv.ro/......phone.html
Cat o sa mai sufere romanii din cauza tiganilor jegosi?
Cat va mai dura confuzia dintre romani si tigani?
De ce trebuie sa sufere romanii din cauza unor lepre ca ei?
De ce nu se naste un nou Antonescu care sa-i lichideze pe loc pe aceste nonvalori?
De ce statul roman nu ia masuri in aceasta privinta: ar trebui sa-i impuste pe loc sau sa-i puna la munca si celor care nu le convine sa plece inapoi in India!

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

NU ma intereseaza ce o sa zica lumea ...nu ma intereseaza daca este considerat genocid!
As omori toti tiganii ...sau i-as castra chirurgical!
Nedreptate ...rasism?
Da cum te simti ba frate cand te duci intr-o tara straina si cand vorbesti in romana toata lumea se departeaza de tine?
Nu ati patit-o? eu da, in grecia!
In autobuz vorbeam cu o colega si se aseaza o batrana langa noi.cand ne aude ca vorbim in romana se schimba la fata, se ridica si coboara la prima statie
Romanii sunt un popor mandru. chiar daca nu pare!
Inghit ei cat inghit...dar si cand rabufnesc ...ati uitat ce a fost cu Ceausescu?
Ma pis pe el de rasism.si ma pis pe parerea stainilor ...sa ne considere un ne-am barbar.sa ne declare razboi!
Dar frate ...baremi sa nu imi mai fie rusine sa traiesc in tara mea!

| MMadalina a răspuns (pentru Apache):

Atata vreme cat noi nu ii respecam pe tigani, cum sa ne respecte francezii, nemtii si alte popoare pe noi? Vrei respect? Atunci ofera respect!

| Apache a răspuns (pentru MMadalina):

Ai dat cu bata-n balta aici!
Atata vreme cat noi nu ii respecam pe tigani, cum sa ne respecte francezii, nemtii si alte popoare pe noi?
...adica te consideri tiganca? ...crezi ca faci parte dintr-un popor de tigani?
si a doua greseala!
Vrei respect? Atunci ofera respect!
adevarat ...atunci cand vorbim de respect fata de francezi, nemti.etc! nu de tigani!
practic ...acum recunosti ca esti tiganca

| MMadalina a răspuns (pentru Apache):

Cand am zis ca "atat vreme cat noi nu ii respecam pe tigani, cum sa ne respecte francezii, nemtii si alte popoare pe noi?" m-am referit la faptul ca si tiganii sunt romani,deci daca noi romanii nu ne respectam intre noi, cum sa ne respecte alte popoare.In al doilea rand,nu, nu ma consider tiganca, insa ma consider OM.

Ps: Din punctul tau de vedere, ce inseamna sa fii tigan?

| Apache a răspuns (pentru MMadalina):

Inseamna sa faci parte din etnia aia ...mai sunt si exceptii...dar putine

| MMadalina a răspuns (pentru Apache):

Adica? Ce caracteristici au tiganii si nu le au roamanii? Sau, ce au romanii si nu au tiganii?

| MadnessCaffe a răspuns (pentru MMadalina):

Din cauza copiilor prosti ca tine, cei din strainatate spun ca toti romanii sunt tigani.

TIGANII NU SUNT ROMANI, ei sunt RROMI, copil retardat mintal.

Am ajuns sa nu mai stam in liniste daca plecam in afara din cauza unor ciori libidinoase care fac 15 copii din care 7 mor de foame, 5 spala parbrizuri si restul se duc in strainatate.

Daca as avea posibilitatea, m-as angaja la postul de Antonescu si as decima toate ciorile jegoase si imputite care mai au si tupeul incredibil de a mai spune ceva.

Daca ii iei la rost incep sa ne spuna ca ei au palate, lanturi de aur si masini, dar cat au ciordit pentru alea? Astora trebuie sa le dai foc la case si lasati in strada sau facut un holocaust in care ii las fara mancare si fara apa pana mor, ciori analfabete.

Ce legatura au francezii, nemtii cu tiganii?

Ce daca nu respect tiganii, nici francezii nu ma respecta? Tiganii nu sunt romani, orice ai zice.Probabil as cioparti si cateva exemplare de IQ incredibil de limitat care spun ca ciorile sunt romani.

Ce au romanii si nu au tiganii?

1.Culoarea alba.
2.Romanii nu vorbesc haules baules
3.Romanii nu au ca ocupatie principala ciorditul.
4.Romanii nu se imbraca ca si cocalarii sau alte ciori libidinoase (mai sunt si exemplare care ies din regula ca asa e normal)
5.Romanii nu se duc in afara sa cerseasca si sa se faca de ras.
6.Romanii nu se lauda cu casele lor, masinile, etc.
7.Romanii se spala (sau majoritatea)
8.Romanii nu vorbesc tiganeasca.
9.Romanii nu fac 20 de copii care sunt lasati pe strada sau dati la produs de fiare vechi.
10.Romanii nu spala parbrizuri in intersectie.
11.Romanii ar anihila orice cioara care comenteaza.
12.Idolul romanilor nu este Salam, ci Maresalul Antonescu

Mai vrei Tigalina?

16 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Pune-te in postura unui politist. Observi ceva ciudat la un cetatean, stai si-l urmaresti de la distanta, incerci sa-ti faci o idee ceva mai consistenta. La un moment, din discutia pe care o purta la telefon, retras fiind, observi ca vorbeste italiana. Ce te face sa crezi ca nu-i doar un simplu cetatean italian, ci un mafiot sicilian? Ceva similar se intampla si cu romanii. Mai gasesti "tigani" si printre cei de culoare alba, te asigur! N-o sa inceteze niciodata acest tratament pentru ca, noi, ca romani, avem aceeasi eticheta si-o purtam oriunde ne-am duce. Suntem tratati in functie de ea si trebuie sa ne obisnuim sau sa nu mai parasim tara.

| Vizitiul a răspuns:

Apache, n-are de ce sa-ti fie rusine pentru ceva ce nu ai comis. Rusine sa-ti fie pentru ceea ce esti, nu pentru ceea ce cred altii ca esti. Prea mult va zbateti pentru un rrom, serios! Sunt curios daca rromii se zbat atat de mult pentru un roman. Au si ei motive, stati relaxati.

Apache
| Apache a răspuns:

Si rasism = ura fata de o persoana pentru obiceiurile lor straine,etnie,culoarea pielii, limba.etc
Aha... urati tiganii pentru asta, sau pentru ca isi casatoresc copii la 12 ani, ca sunt in stare sa te omoare pe strada, ca nu iti poti lasa copii singuri in parc din cauza lor si ca hotia si cersitul e sport national la ei?
De acord cu un lucru ...nu chiar toti tiganii sunt asa. doar 99.9 % dintre ei, asa ca pe cei 0, 1 % ii integrezi in societate, si restul le dai foc de vii!
*dar nu cu benzina ca e scumpa ...mai bine folosesti lemne *

| FucktheSystem a răspuns:

@MMadalina ai zis cea mai mare tâmpenie, țiganii nu-s români, țiganii sunt țigani și țigani o să rămână. Îi deosebești de un român ușor:
-Bronzul făcut al umbră care rezistă și iarna
-Vestimentația specifică tocmia bună la ciordit ( mă refer la fuste și crede-mă el șiu perfect folosința și de ce poartă mai multe fuste, batistele cu pietre din ele etc)
-Talentul desăvârșit la coirdit ( să folosim termeni de-ai lor), adică crede-mă am avut destule experiențe și au un sistem bien pus la punct de la clasicul „Șefu, ai o țigare" până la hoții de buzunare din metrouri( care da sunt 95% țigani, și când am fost în Barcelona i-am prins cu portofelul nostru în mână și da, erau țigani )
-Limbajul specific ( mă refer al limba rromales nu la apelativele gen „fă" urlate pe stradă deși și ălea sunt destul de dinstinctive)
-Ceata de puradei trimiși la cerșit să-și ia bulibașa BMW. Adică cine n-a observat puradeii ăia mici și negrii care stau prin stația de autobuz și-ți cer „o mie de lei" după care dacă le dai fuge cu ei al mă-sa mare care cine știe ce o face cu ei, poate-și zugrăvește palatul.
Și mai sunt o tonă de lucruri acre deosebesc țiganii de români, deci nu-mi zi mie că sunt din aceeași nație cu uii ca ăștia că nu-i așa. Țiganii sunt țigani, românii români.

Așa, acum să răspund la întrebare.
1. Dacă nu-i exterminăm mult și bine, adică populația de țigani crește. Un român are în medie 1-2 copii, un țigan care se respectă de la 14 ani până pe la 30 și face vreo 11 puradei. Deci dacă nu sunt exterminați repede cred că o să ia locul românilor în țara asta.
2.Cât timp ei au cetățenie română și trăiesc în românia.
3.Pentru că mulți stau ac proștii și luptă pentru drepturile minorităților. Adic în liceul meu există locuri speciale pentru țigani unde se intră cu orice medie. Vi se pare corect ca locul unui copil care a învățat să fie luat de un țigan care s-a scărpinat la ***** în timpul orelor și a stat degeaba 8 ani? Mie nu...
4.Asta nu mai știu, e peste puterile mele...
5.De ec nu ia statul măsuri? Poi simplu și ei au dreptul al vot și fiind atât de mulți e ceva să el câștigi voturile iar dacă s-ar aplica o asemenea măsură radicală ce ar zice tată populația româniei care e creștină de fel și cărora Dumnezeu el zice că doar el are voie să ia viața? Adică iarăși și-ar pierde voturi. Cu o miză așa de mare cine s-ar risca?

| MMadalina a răspuns (pentru FucktheSystem):

Daca se nasc, traiesc si mor in Romania, tiganii sunt romani fie ca vrei sau nu sa accepti acest lucru.In ceea ce priveste caracteristicile spuse de tine tin sa iti spun ca e absolut stupid si superficial sa judeci un om im functie de culoarea pielii si vestimentatie.In ceea ce priveste "Talentul desăvârșit la coirdit" sunt si multi chiar foarte multi romani care se "lauda" cu aceasta "caliate". In plus cred ca SI noi romanii suntem vinovati pentru acest lucru. ( vezi discriminarile dintre tigani si romani ). O multime de pesoane urla si vorbesc urat pe stada si nu numai ( vezi si aici cateva raspunsuri in care sunt jignita fara motiv), asta nu inseaman ca sunt tigani ci inseamna ca nu au cei 7 ani de acasa.Cat despre "Ceata de puradei trimiși la cerșit să-și ia bulibașa BMW"- sunt si copilasi( romani ) care cersesc sa-si cumpere o bucata de paine.

| MadnessCaffe a răspuns (pentru MMadalina):

Fatuca mai proasta ca tine nu am vazut laughing

Si eu pot sa ma nasc in China asta nu inseamna ca sunt chinez.

Ce daca parintii unui copil sunt romani si l-au nascut in alta tara in afara de Romania inseamna ca nu e roman? Proasta esti.

Romanii sunt cei care sunt romani. Tiganii sunt tigani indiferent daca se nasc in Romania sau nu. Ei provin din 2 tigani ceea ce inseamna ca acel copil va fi TIGAN. E ca si cum ai spune ca rusii emigreaza in America si ii invadeaza pe aia cum ne-au invadat pe noi tiganii si incepi sa spui ca rusii sunt americani pentru ca se nasc in America, ce copil prost esti.

Crede-ma nu este DELOC stupid sa judeci.

Eu ti-am spus ce lucruri difera romanii de tigani, invata sa citesti sau poate ai vreun retard mintal (nu ca m-ar surprinde)

Nu a zis nimeni ca romanii nu fura, dar tiganii se nasc pentru asta.

Hai sa facem noi un sondaj cam cati tigani fura si cam cati romani. Cred ca 90% din ciorditori sunt ciorile libidinoase.

Ce vina avem noi ca ii discriminam? Este vina lor. Daca ar munci si ei corect ca toata lumea, ar avea un comportament normal si nu cocalaresc, "haules baules mancatias iarasi nu sta puradelu' jos haoloooooo face encefalioza (nu exista)"

Orice persoana vorbeste urat la nervi. Tiganii vorbesc asa si fara sa se certe.

Vai cat de incredibil de proasta esti, m-as face buddhist daca ti-ar veni putina minte in capul ala gol.

Puradei sunt 99. 999999999999999999% din cersetorii aia.

Iti acum proverbul in caz ca nu il stii "Orice regula are si o exceptie"

E foarte logic ca nu vei vedea DOAR puradei ci si 1-2 romani.

Noi acum nu ne luam de minoritate care sunt 1-2 si puradei 10-15 pe semafor.

Eu zic sa taci in gura ca te faci de ras cand comentezi laughing

| elasexygagica a răspuns:

Tiganii ar trebui legati toti si dusi la crematoriu unde sa fie arsi de vii fara milaangry

Răspuns utilizator avertizat
| Pralină a răspuns:

Din cauza tiganilor, care merg peste gratite a ajuns sa se zica despre Romania ca sportul national e cersitul, iar ca Bucurestiu' e o groapa de gunoi.Cum va asteptati sa fim vazuti ca un popor din U.E daca cei care ne reprezinta pe noi peste granite, ucid cersesc si se stabilesc ilegal pe anumite teritorii?! Normal ca francezi germani si alte popoare ne vad ca pe niste tigani pe toti! Nu mi se rpe mie ca sunt asa prosti ca nu vad dincolo de aparente, dar totusi ati auzit vreun germa sau francez zicand"ba imi e rusine ca-s francez/german!" numa noi zicem, oamenii de istorie cu care merita sa ne laudam peste grantie, astazi cel mai probabil lucreaza intr-un teatru de la marginea capitalei.