| Cutezătorul4k a întrebat:

Imi poate spune cineva ce inseamna "serpent de feu" si sa dea o explicatie? Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

"SARPELE DE FOC
1497 – 1557 – 1617 – 1677 – 1737 – 1797 – 1857 – 1917 – 1977 – 2037
Un tip energic si caruia ii place sa se impuna. Face eforturi neintrerupte pentru a castiga marele public si increderea acestuia. Are foarte multa incredere si puterea pentru a conduce. Daca va alege o cariera politica va primi voturi din partea oamenilor. Chiar daca va face mari adunari pentru a afla sau a decide ceea ce vrea majoritatea, el este foarte neincrezator prin firea sa si se increde pe deplin doar in persoana sa. Mereu vrea doar sa pedepseasca sau sa cenzureze. Deseori prefera sa se retraga intr-un cerc de prieteni si admiratori. Intensa dorinta de prestigiu, aproape obsesiva, sau pentru putere si bani il vor face sa persevereze in vederea obtinerii unor rezultate concrete. Insistent si nefacand niciun compromis, se va orienta spre cele mai inalte culmi ale puterii, si atunci cand va ajunge in varful lor, se va agata de putere pentru totdeauna. Este cel mai inflacarat, senzual si posesiv tip. Ii va pasa doar de el si va arata o iubire sau o ura excesiva. Deseori, va avea un sfarsit tragic.
Personalitati: Franz Schubert, Henry Ford II, Gamal Abdel Nasser, Ferdinand Marcos, John F. Kennedy, Indira Gandhi, Nicolae Ceausescu"
sursa: http://www.zodiacul-chinezesc.ro/zodiacul-chinezesc/zodii-semne/sarpele

| Cutezătorul4k explică (pentru dannyel86):

Multumesc de raspuns happy ai funda big grin