| SimSimina1995Sisi222SweetSweet a întrebat:

Imi poate spune cineva ceva despre teoriile in legatura cu iluminatii si desenele animate?

7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ordinul Iluminaților a fost o societate secretă fondată la 1 mai 1776, în Ingolstadt (Bavaria de Nord), de Adam Weishaupt[1], care a fost primul profesor de drept canonic de la Universitatea din Ingolstadt[2]. Mișcarea era formată din liber-cugetători, liberali, republicani (deci antimonarhici) și pro-feminini, recrutați din lojile masonice din Germania, și a urmărit să promoveze perfecționismul prin intermediul școlilor de mistere. În 1785, ordinul a fost infiltrat, dezbinat și suprimat mai întâi de către guvern bavarez pentru un presupus complot și apoi în întregul stat (Reich) german. Acuzația adusă a fost aceea că scopul ordinului este să răstoarne toate monarhiile și religiile de stat din Europa.

Deci NU MAI EXISTA ILLUMINATI! Macar atata sa stiti! Se numesc masoni - masonerie.
Ei vor sa controleze lumea, deci desigur ca incep cu fiintele tinere, crude care pot fi usor manipulate. Cauta pe internet. Sunt atatea documente scrise pentru a fi predate in scolile masonice, sau carti scrise de masoni ajunsi la un grad destul de inalt. Cauta si o sa gasesti atatea, incat nici nu o sa iti ajunga timpul sa le citesti!

| doctorandus a răspuns:

Teorii lansate de bolnavi psihici.

| nda a răspuns:

Cauta clipuri pe youtube.

| MihneaIsBack a răspuns:

Salut!
Toate acele poze, imagini, sau videoclipuri, sunt modificate si sunt niste fake-uri. Singurul lucru "real" din aceste desene animate care au legatura cu Illuminati, este sigla de la Disney, in care daca te uiti cu atentie se vad 3 de 6. adica "666". Restul imaginilor, sunt modificate.

| SimSimina1995Sisi222SweetSweet explică (pentru MihneaIsBack):

Dar ce crezi despre cele cu My Little Pony?
Ma bucur ca esti informat/a despre aceste lucrururi. Eu sunt tare curioasa, si as vrea sa aflu mai multe. Am putea te rog vorbi pe facebook sau pe messenger? messenger : selisteansimina@yahoo.com sau facebook: https://www.facebook.com/roza.selistean

| atlasscolar a răspuns:

Buna! Daca ai fost atenta\ daca te uit la desenele Ciudateni de pe disney vei vedea o gramada de semne "illuminati"
Am multe teorii despre acest serial care nu stiu daca sunt chiar reale sau daca autorul Alex Hirch(sau cum se scrie) a vrut sa evidentieze ceva anume.
Astept sa vorbim daca vrei si sa dezbatem aceste " idei " despre illuminati din disney :*

| SimSimina1995Sisi222SweetSweet explică (pentru atlasscolar):

Desigur, chiar pare interesant, trimite-mi un mesaj big grin Sau daca vrei vorbim pe facebook happywinking :* ^^