| JuneRain a întrebat:

Imi pun aceasta intrebare de cand eram mica. unde se termina lumea?

Răspuns Câştigător
| VladSilviu a răspuns:

Niciodata nimeni nu o sa spuna: da frate la 659.958.476,65 ani lumina fata de pamant se termina universu laughing
1 la mana universu e intro continua dilatare
2 la mana daca acolo se termina. e un zid nu? ok si dupa zidu ala ce e? laughing
deci niciodata nu vei sti raspunsu la aceasta intrebare happy succes!

25 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Exact acolo unde a inceput, adeca in mintea ta cind o fi sa se stinga.

| Dumnezău a răspuns:

Unde incepe reveria si fantezia, acolo se termina orice nu apartine de ele.Sfidatoare...senzatiile astea doua,dar, indubitabil, inaltatoare.N-ai cum le incadra drept senzatii apartinand lumii, sunt detasate de acestea, odata cu cel ce le incearca.

| JuneRain explică (pentru Dumnezău):

Mersi pentru raspuns.

| Inferno a răspuns:

Nicaieri,daca admiti ca e infinit, daca nu are un loc.â unde se termina.
Ambele concepte sunt la fel de greu de inteles.

| WR104 a răspuns:

Cred ca lumea o sa se termine pentru ca o sa ne autodistrugem prin razvoaie si boli.

| Casiana a răspuns:

Şi eu mi-am pus această întrebare acum multă vreme. Cel mai frumos răspuns l-am primit din partea mamei : acolo unde se termină imaginaţia ta.

| JuneRain explică (pentru Casiana):

Mersi pentru raspuns.:-)

| DenisIonut01 a răspuns:

La Dumnezeu incepe la Dumnezeu se termina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universul(daca la el te referi) e ceva infinit, care nu are termen de comparatie. Si mie mi-a fost mereu greu sa imi imaginez ceva nesfarsit.
Daca te referi la Pamant(si nu cred) el e rotund.

| JuneRain explică (pentru anonim_4396):

Ok,e infinit.dar acest infinit ce contine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru JuneRain):

Praf si gaze...
Stele, asteroizi, comete, sateliti, planete, etc.

| xRobert93 a răspuns (pentru JuneRain):

Hai ma fii serioasa, sunt intrebarii fara raspuns... tu cand invarti mingea iti dai seama care e inceputu si sfarsitu? gandeste-te la altceva ca intrebare astea nu ar mai trebuii sa te preocupe ca sunt de copii mici, care nu inteleg cum sta treaba

| JuneRain explică (pentru xRobert93):

Ok. Copiii mici nu inteleg cum sta treaba. Dar din pacate nici eu nu stiu cum sta treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...Acolo.

| christabell a răspuns:

Acolo unde deja nu o mai poti percepe.

| Millis a răspuns:

Nu e termina. globul e rotund.

| JuneRain explică (pentru Millis):

Ok. Sa ne imaginam o minge, si ea e rotunda. Dar se termina undeva. Asa si globul pamantesc. Nu-l pot imagina infinit

| Millis a răspuns (pentru JuneRain):

Uite, referindu-ma la pamant, se termina si incepe sa zicem ca incepe din america, tot acolo se terminahappy.

Răspuns utilizator avertizat
| Zenohells a răspuns:

Pai cand mori se termina... gatalaughing

| Georg3 a răspuns:

Unde vrei tulaughing
glumesc desigur.Nu se stie unde se termina, dar fi linistita, cu siguranta ai loc sa te destinzi unde vrei u in universul asta.

| LordLuca a răspuns:

Lumea se termina la 2 metri sub pamant, intr-un sicriu.

| souleaterz a răspuns:

Niciunde tongue

| andyhoplite a răspuns:

Universul e contruit in asa fel incat sa nu fie nici infinit si nici finit. Puneti problema ca universul se afla intr-un spatiu ce are mai mult decat 3 dimenisuni(decat percepe omul).E ca si cum noi am perecepe universul ca o linie infinta (1D) pe cand el este un cerc (o linie infinita curbata suprapusa 2D).

| SAMMY96 a răspuns:

Nu se termina niciodata