| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune unde gasesc in Biblie Botezul Domnului, ca nu am chef sa caut o luna! Versetul dupa evanghelia sau epistola! Lasa ca stiti voi mai bine! Aveti 5 minute cine raspunde primul corect primeste funda!

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Matei3"13-17,,Atunci a venit Isus din Galilea la Iordan la Ioan, ca sa fie botezat de el.Dar Ioan cauta sa-l opreasca.Eu zicea el am trebuinta sa fiu botezat de Tine, si Tu vii la mine? Drept raspuns Isus i-a zis:Lasa-Ma acum, caci asa se cade sa implinim tot ce trebuie implinit.Atunci Ioan L-a lasat.De indata ce a fost botezat Isus a iesit afara din apa.Si in clipa aceea cerurile s-au deschis si l-a vazut pe Duhul lui Dumnezeu pogorandu-se in chip de porumbel si venind peste El.Si din ceruri s-a auzit un glas care zicea:Acesta este Fiul Meu preaiubit in care Imi gasesc placerea.,,

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

in apa Iordanului!