| ClaudeliaBF a întrebat:

Intrebare de clasa 1 :
"cite oua face gaina pe luna?"
cine spune raspunsul corect primeste un vot si cel ce va raspunde primul corect la aceasta intrebare primeste funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici unul!

24 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Nu exista gaini pe lunabig grin

| RainOfColors a răspuns:

Nu exista gaini pe luna. Scuze daca am mai pus odata raspunsul dar nu imi aparea la raspunsuri, asa ca am mai pus odata big grin

| MoneyMoney a răspuns:

Niciunul, gaina nu traieste pe Luna ci doar pe Pamant! tongue

| SimoDR a răspuns:

Nici un ou. Gaina face oua pe Pamant, pe Luna nu a ajuns inca.

| stanly7 a răspuns:

Mda si eu ar trebui sa raspund ca gaina face oua pe pamant nu pe luna.sad

| MyFavoriteAvatar a răspuns:

O gaina face cate un ou pe zi, o luna are 30 de zile, deci o gaina face 30 de oua pe luna

| Tlbi a răspuns:

Pai. ar veni 3 "oo" pe zi, asta in caz ca gaina e "ouatoare" + scadem 2 oua daca e gaina lenesa, adaugam direct proportionala impartita la 50%, cu 2 oua la 1000 de gaini mediocre si ajungem la 30 de oua pe luna,
funda?

| mady07 a răspuns:

Gaina nu face oua pe luna deoarece nu are aer! Funda? Are doua intelesuri luna deci...

| davidtm a răspuns:

Gaina nu face oua pe luna, le face pe pamant.

| DomineRex a răspuns:

Gaina nu face oua pe luna(astru selenar) in ce intrebari ma bag si eu om in toata firea laughing.

| C8PILUcool a răspuns:

Nu face oua ca pe Luna nu -i aer! gaina pe luna face doar nevoia genitala. (primesc funda)

| strawberry03 a răspuns:

Hhmmm...84 oua?tonguebatting eyelashes

| MiSSyoUNow a răspuns:

Gaina nu face oua pe luna deoarece nu are aer.

| MiSSyoUNow a răspuns:

Gaina nu face oua pe luna pentru ca nu are aer

| stelau a răspuns:

Gaina nu face oua pe luna, face pe zibig grin

| TheRares99 a răspuns:

Gaina nu face oua pe lunatongue

| TheRares99 a răspuns:

Gaina nu face oua pe lunatongue

| NeCunoscutul329 a răspuns:

Niciunul deoarece gaina nu traieste pe luna. fundita?

| sarfwall a răspuns:

De obicei o gaina face un ou la 2 zile dar sunt si unele care fac si cate 1 ou pe zi deci rasp e 15 si cele care se oua mult 30

| JoRdan23 a răspuns:

LOL. o stiam.
niciunul,, nu au aparut gaini pe lunawinking xD

| JoRdan23 a răspuns:

LOL,, o stiam,,,
raspuns: niciunul,, nu au aparut gaini pe lunalaughing

| Cokkie a răspuns:

Gaina nu face oua pe luna deoarece nu are aer. Funda?happy

| Mangolinoo a răspuns:

Niciunul fiindca nu exista gaini pe luna...

| AngelynaAngel97 a răspuns:

Gaina nu face nici un ou pe luna. Pe luna nu exista nici gaini, nici aer. Deci nu are cum sa le faca. In schimb gaina face oua pe pamant.