| Shery a întrebat:

In anul 321, Constantin cel Mare a schimbat ziua de odihna din Sambata, cum fusese pana atunci, in Duminica. De ce?

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pentru ca asta i-a slujit intereselor personale.

6 răspunsuri:
| Shery explică:

Multumesc, yuly... mai ales raspunsul lui mashnunah este foarte complet.

| yuly_6695 a răspuns:

Http://forum.romportal.com/forums/thread/11763.aspx
Intra aici si vei avea raspunsul la intrebarea ta.
Sper ca am putut sa te ajut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind cineva are putere face ce vrea nu crezi? si totusi ziua de odihna este simbata in biblie nu pune nicaieri ca ziua de odihna este duminica atunci noi ce facem? in ce zi ne odihnim?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca asa trebuie ca sa fie pentru ca altfel nu s-ar mai fi, plini ceea ce Dumnezeu a scris in Biblie, iar satana isi face lucrarea prin oameni, deci Constantin cel Mare a fost condus de satana, aceasta este parerea mea

| faithlove a răspuns:

Pentru ca el era arma diavolului care lupta impotriva Lui Dumnezeu si se zbate in tot modul sa pateze Legea!