| Parintele a întrebat:

In cat timp preconizati ca va disparea religia din lume?

Răspuns Câştigător
| alexxx_3182 a răspuns:

...................................

43 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Tinand cont ca lumea a innebunit de'a binelea, Dumnezeu il credem tot mai departe de noi, nu ne mai gandim deloc la El, se pare ca religia pentru multi nu mai e importanta. In fond, nu religia neaparat ne formeaza ca om, dar contribuie si ea in mod esential la modul de gandire pentru unii si comportament. Dupa cum arata acum situatia lumii, sincer, nu va durea mai mult de 40 de ani. si treptat sigur ne vom duce de rapa, vom face toti ce ne taie capul fara vreo remuscare. Si nici dupa alte canoane sau reguli scrise nu ne vom mai lua.
Bfta.

| dulshe a răspuns:

100 de ani

| silvio a răspuns:

N-am ce face! Trebuie sa fiu de acord cu emil... happy

| BlackVeil a răspuns:

Religia tine prostimea in frau, n-are voie sa dispara...

| sti a răspuns:

Ce este aia religie?

| bisnitarpunctcom a răspuns:

Maxim 4 generatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebare. Ai vazut filmul Planeta Maimutelor? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Religia nu va disparea cum unii cred. Dumnezeu este vesnic chiar daca ateii sunt convinsi ca nu exista cei ce au studiat cartile religioase stiu. Iisus Hristos a murit cu trupul dar e viu cu duhul pentru noi, oamenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand dumnezeu a creat lumea, a creat-o pentru altii,"pentru ca avea o relatie speciala cu ei", si d, aia le-a si dat ce le-a promis-domnu inginer!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata, No God. Intotdeauna se va gasi un Iov care va crede in Dumnezeu, cu pretul vietii.
De ce vrei tu sa dispara religia? De fapt pe tine te doare ca nu poti sa crezi, din cauza ca nu ai reusit sa descifrezi tainele credintei. Inca nu este tarziu... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No god.mai pune intrebari din astea. dupa cum vezi deja am lamurit o problema existentiala.credinta inginerului si parul lui moony.alooo fetele? au nu stiti ca barbatul este slava femeii, si femeia este ajutorul lui dat de Dumnezeu? si barbatul o face egala lui incununando la biserica alaturi de el? ori nu stiti ca femeia trebuie sa priveasca la barbat fiindca este luata din coasta lui{metaforic vorbind}iar barbatul se uita in pamant ca de acolo este luat? ce-i balacareala asta aici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot promovand ideea de libertate, vom fi din ce in ce mai sclavi libertatii ce neo asumam.sau libertatilor.si atunci vom vedea care e sclavia si care e libertatea.se vede si acum santem sclavii propriilor noastre slabiciuni, si vicii tabieturi, bani, datorii tote astea ne ingradesc.doar spiritul ramane liber.si eu nu ca as fi mai bun dar in comparatie cu alti robi de genul acesta eu chiar ma simt foarte liber.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cand va disparea religia, dar stiu sigur ca dl inginer va disparea mai repede...de pe TPU. I-am raportat raspunsurile injurioase administratorilor.

| Rebecca a răspuns:

Parerea mea... Cam tarziu dar vad ca nu ai acordat raspunsul castigator. Va disparea. Tinerii incep sa
aiba o dorinta de a cunoaste, de a'si explica. Poate intr'un final se va descoperi adevarata divinitatea. As vrea nespus de mult