| GolopențaAdrian a întrebat:

Ce ar fi in lume daca acum ar disparea internetul?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Cum a fost si acum 20 -25 de ani.
Ce crezi ca am crescut cu internet in casa?
Ai vedea mai multi copiii pe afara asa cum era pe vremea mea.
Ai vedea mai multi copiii citind carti, prin bibilioteci.

23 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Milioane de zombi ar cauta pe strazi pokemoni, pipaind cu mana big grin

| darrio2007 a răspuns:

Suflete ratacite.Mai ales cei care au relatii pe Fb.

| whatevernvm a răspuns:

La cate intrebari pui pe TPU, probabil te-ai sinucide

| GolopențaAdrian explică (pentru whatevernvm):

Eu nu m-as sinucide ca nu le pun ca sunt de TPU

| AFR81 a răspuns:

Haos.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu cel puţin aş fi într-o depresie datorită faptului că nu aş mai avea acces aşa uşor la muzică şi filme. Alţii poate s-ar adapta mai uşor, dar tot cred că majoritatea ar avea de suferit datorită dispariţiei netului.

| Mayhem666 a răspuns:

Ai vedea mai multi oameni tristi indiferent de varsta, si ai vedea ca oamenii o sa inceapa sa faca un lucru pe care nu l-au mai facut de mult timp si anume sa vorbeasca fata in fata si afara, nu in fata unui ecran. Eu sincer as fi terminat fara internet, sau fara tehnologie in general. Intr-o zi a fost o pana de curent timp de cateva ore, cam 5 sau 6 ore (cred), si simteam ca innebunesc, mai ales ca era fix in intervalul acela in care eu eram foarte activ pe net, daca era mai de dimineata nu prea imi pasa, ca oricum ma trezesc pe la ora 11 - 12 si apoi fac diverse chestii si cam pe la ora 14 devin activ pe net. Deci in concluzie, lumea ar fi un haos total fara internet, si pentru unii ar fi chiar sfarsitul lumii. Asta este parerea mea, poate unii nu sunt de aceeasi parere.

| untu a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu trebuie sa va simtiti ca inebuniti fara internet! Eu cand am avut pana timp de 3-4 saptamani fara net datorata lipsei de cablu optic furat! si nu am innebunit! Stiti de ce? Am avut o ocupatie intensa cu treburi pe afara si in casa! Ma gandeam cum am putut sa reusesc sa supravietuiesc fara internet,char pe vremea raposatului Ceausescu,jucam in casa cu ai mei:sah,table,tintar,rummy,carti de poker,citeam o carte frumoasa si interesanta,sa te ocupi de un hobby,sa iesi la plimbare cu prietenii la o discutie,sa mergi la un teatru sau la un film, sa mergi in vacanta la rude, la tara, etc... asa fac ca sa treaca timpul cat a durat inlocuirea cablului de fibra optica, deci am rezistat 3 saptamani si 4 zile!

| Mayhem666 a răspuns (pentru untu):

Bravo tie, eu nu as rezista!

| untu a răspuns (pentru Mayhem666):

Pacat! Incercati sa faceti un program de activitate zilnica in care sa va includa programul zilnic de internet de 2 ore pe zi! Trebuie sa va gasiti o ocupatie, mai ales sa ajutati pe parintii dvs. la treburi casnice! Trebuie sa incercati sa va detasati din cand in cand de pe calculator si plimbati-va afara timp de 30 minute pe zi! O seara buna!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poate s-ar mai apuca unii si de ceva munculita, care mai raman neinstitutionalizati.

| ascovit a răspuns:

O gramada de someri
documente importante pierdute
legaturi distruse
s-a.m.d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spre deosebire de Angicut o sa iti dau alt rapsuns. Acum 20 de ani nu se stia de internet si se trai f bine.Insa azi, o persoana dependenta de net, majoritatea tinerilor de altfel, este bolnava de net.este pur si simplu un drog psihic acest inetrnet. Rezultatele unei caderi bruste de internet,si lipsa lui pe termen indelungat aduce simptome ca a unui drogat la propriu. Tremuraturi,panica in special, indospozitie, plictiseala, lene si bineinteles ca faar un ecran, macar tv sa fie si ala persoana se poate imbolnavi si de alte organe.
Spun asat si sunt f sigur deoarece am avut in familie si fratele meu care s-a mutat cu sotia si copii in alta locuinta.pana adauga net, mai dureaza. Sunt deja 4 saptamani de cand s-au mutat si nepoata este deja alta persoana.Am intrebat cumnata ce se intampla si mi-a zis ca este asa de ceva vreme deoarece nici pe telefon nu mai are internet si este foarte irascibila.Nu manaca bine, nu comunica, da raspunsuri aiurea uneori este absenta si vorbesti degeaba cu ea ca nu te aude. Deci cam asa ar fi o lume fara internet in ziua de azi. In orice caz nu se va mai trai ca acum 20 de ani, tinerii nu. poate cei ceau acum o varsta si stiu sa se bucure de un apus de soare sau sa isi petreaca altfel timpul.

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Da asa ar putea sa fie

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nepoata dvs. nu poate trai fara internet si inebuneste sa sfatuiesti ca cum era inainte de internet,cum se descurca ea in timp liber? Ar trebuie sa tina ocupata sa nu aiba timp de internet,sa faca niste treburi,sa citeasca carti,sa mearga la film cu prietenii,sa se uite la tv, la emisiuni preferate, sa joace sah, rummy cu familia, etc... Chiar nu e sfarsitul lumii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci ar veni salvarea mea.Am impozitul la casa neplatit din 2000.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar ramane noliferii de pe TPU fara viata sociala.

| MistretulPufos a răspuns:

Pai cred ca ar fi sinucidere in masa

| Valentinaldoilea a răspuns:

Mai putina manipulare, mai putine timpenii scrise de toti prostii, lumea s-ar cunoaste mai bine socializind in realitate si cu siguranta ar deveni mai buna.

| takemyword a răspuns:

Nu cred c-ar fi ca acum 20 si ceva de ani. Daca ar disparea brusc probabil ar fi doar haos si anarhie peste tot, oamenii ar iesi in strada. Internetul e una din cele mai puternice forte si cai de comunicare din ziua de azi, viata multora s-ar schimba drastic fara el. thinking

| eluveitie13 a răspuns:

Un haos inimaginabil.

| Ghideon a răspuns:

Mai sanatoasa oleaca. Şi ar trece in perioada medievala

| CorinaEna a răspuns:

Haos