| Parintele a întrebat:

In cat timp preconizati ca va disparea religia din lume?

Răspuns Câştigător
| alexxx_3182 a răspuns:

...................................

43 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Va disparea odata cu lumea, cred!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cand va disparea prejudecata! Adica niciodata!

| moonY a răspuns:

Atatia ani si totusi ea exista.nu stiu daca va disparea vreodata.
si chiar daca se va intampla sa dispara religia, va aparea cineva care scrie o noua biblie

| Ben. a răspuns:

Nu cred ca va disparea decat odata cu umanitatea. oamenii intotdeauna au avut pe cineva cui sa se roage.sau ceva.

| Wtf9000 a răspuns:

Nu va disparea, doar se va schimba. In curand nu ne vom mai inchina lui Dumnezeu, ci Gaiei, zeita Pamantului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebare. Ai vazut filmul Planeta Maimutelor? laughing

mira
| mira a răspuns:

Nu va disparea niciodata.Isi va schimba forma. Oamenii au nevoia si tendinta de a se adresa unor idoli, unor divinitati. Exista chiar o gena a fanatismului. Mira

| Dl.Inginer a răspuns:

Niciodata, pana la sfarsitul lumii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Religia nu va disparea cum unii cred. Dumnezeu este vesnic chiar daca ateii sunt convinsi ca nu exista cei ce au studiat cartile religioase stiu. Iisus Hristos a murit cu trupul dar e viu cu duhul pentru noi, oamenii.

| greg a răspuns:

Niciodata.Tocmai asta e si fascinant, ca au trecut 2000 de ani si n-a disparut, ba dimpotriva s-a raspandit.

| dulshe a răspuns:

100 de ani

| Ben. a răspuns:

Religiile au mai mult de 2000 de ani.superfascinant! wow!

| anonim a răspuns:

Religia va disparea odata cu prostia.

| anonim a răspuns:

Religia va disparea odata cu prostia.

Anna
| Anna a răspuns:

Cand te vei pocai tubig grin! Religiile poate vor disparea, cine stie(pentru ca sunt inventate de oameni) dar credinta in Dumnezeu niciodata!

| christian a răspuns:

Niciodata!

| moonY a răspuns:

Religia este inventata de oameni.si totusi dzeu exista?!
wooow.am ametit.

| moonY a răspuns:

A ametit si site-u. da erori

| sti a răspuns:

Ce este aia religie?

| moonY a răspuns:

De ce vb tu despre religie?
dzeu a lasat o singura religie? care e aceea?
daca spun eu ca religia e inventie, nu e problema. dar sa spuna un credincios asta, e blasfemie. dumnezeu a creat universul, omul, religia... el era constient ca oamenii isi vor face mii de dumnezei(alah, buddha.)si a permis asta.
din religie ai aflat de existenta lui dzeu, religia atesta existenta lui- dzeu deriva din religie -religia e o inventie(tu ai spus)
acum scoate concluzia.

"Veninul tau ma ameteste
bea niste otrava, poate-ti mai revii din ameteala "

...stiu.de cand esti ignorat... vorbesti singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand dumnezeu a creat lumea, a creat-o pentru altii,"pentru ca avea o relatie speciala cu ei", si d, aia le-a si dat ce le-a promis-domnu inginer!

| Dl.Inginer a răspuns:

Draga monIgnotano, Dumnezeu nu a lasat nici o religie. Datorita credintei in el, oamenii au simtit nevoia sa creeze religii si traditii.In esenta, il au pe Dumnezeu in centru.Mai pune mana si citeste o carte ceva, ca la 31 de ani a tai ti-ai ratat viata pe toate planurile si vii aici sa ne dai noua lectii despre religii.

| silvio a răspuns:

N-am ce face! Trebuie sa fiu de acord cu emil... happy

| moonY a răspuns:

Esti prea taran de londra sa ma cobor la nivelul tau.

| Sara a răspuns:

Tinand cont ca lumea a innebunit de'a binelea, Dumnezeu il credem tot mai departe de noi, nu ne mai gandim deloc la El, se pare ca religia pentru multi nu mai e importanta. In fond, nu religia neaparat ne formeaza ca om, dar contribuie si ea in mod esential la modul de gandire pentru unii si comportament. Dupa cum arata acum situatia lumii, sincer, nu va durea mai mult de 40 de ani. si treptat sigur ne vom duce de rapa, vom face toti ce ne taie capul fara vreo remuscare. Si nici dupa alte canoane sau reguli scrise nu ne vom mai lua.
Bfta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata, No God. Intotdeauna se va gasi un Iov care va crede in Dumnezeu, cu pretul vietii.
De ce vrei tu sa dispara religia? De fapt pe tine te doare ca nu poti sa crezi, din cauza ca nu ai reusit sa descifrezi tainele credintei. Inca nu este tarziu... happy

| moonY a răspuns:

Problema ta este aceea ca nu ai destui neuroni sa te ajute sa fii ironic.toti te ironizeaza, insa tu esti prea .cum sa-ti zic.insa tu esti un taran si te comporti ca atare, drept dovada am randurile de mai sus.
eu nu te voi raporta ralucai rolling on the floor.sa te ignor am incercat dar observ sa cersesti atentie(de ex. mai sus, cand nu ti'era tie adresat nici1rand)
ma voi stradui mai mult, pentru ca exista o vorba.despre cel care cedeaza.
te implor, proiecteza'ti un creier!
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No god.mai pune intrebari din astea. dupa cum vezi deja am lamurit o problema existentiala.credinta inginerului si parul lui moony.alooo fetele? au nu stiti ca barbatul este slava femeii, si femeia este ajutorul lui dat de Dumnezeu? si barbatul o face egala lui incununando la biserica alaturi de el? ori nu stiti ca femeia trebuie sa priveasca la barbat fiindca este luata din coasta lui{metaforic vorbind}iar barbatul se uita in pamant ca de acolo este luat? ce-i balacareala asta aici?

lolita
| lolita a răspuns:

Nu va disparea niciodata cred.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Nu va disparea religia, poate se vor apropia unele confesiuni. Oricum sunt extrem de numeroase si nu-si mai gasesc rostul. Ideea de credinta, cred ca va dainui in timp, sute, ori mii de ani.