| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a întrebat:

In ce crede dumnezeu?

34 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Nu stiu daca siteul asta mai inregistreaza voturile, dar le-am dat oricum stupizi si lui Ecea si lui deyule794. Unuia pentru nesimtire, altuia pentru prostie.

| harciog a răspuns:

In sex.Nu vrea sa termine abundenta existentei.

| cristi202 a răspuns:

In tine. In faptul ca intr-o buna zi ai sa incepi sa cauti raspunsuri cu privire la El, ca-L vei cauta pe El, ca intr-o zi Il vei gasi. Crede ca intr-o buna zi vei intelege ca trebuie sa lasi tot ce e rau deoparte si sa te indrepti spre bine. Crede ca iti poate face viata fericita, dar totodata stie ca acest lucru depinde inmare masura de tine.

| BebeStrumf a răspuns:

In tot ce tine de tine.

| thealchemist a răspuns:

In prostii ca tine.

| miradoniz a răspuns:

în oameni

| Skylar a răspuns:

Not in you, you are foreverastone

| chelstone a răspuns:

Daca dumnezeu e atotstiutor, de ce trebuie el sa creada in ceva sau ceva?

| blondissima a răspuns:

Dumnezeu nu crede, stie!

| Malphas a răspuns:

Chipsuri şi colaaaa!

| Ecea a răspuns:

Este "atotstiutor" si "atotputernic" el este miezul din gogoasa,nu are cum sa creada in ceva,este zeul oamenilor care sufera de schizofrenie acuta si pupincurism religios.E tare de tot tipul, are o intreaga armata de creduli in spate, imposibil sa creada ca este cineva mai presus ca el.desigur in afara de mine care sunt mai intelept ca el de 10 ori din cate am citit prin biblie,e cam dusmanos,amenintator, razbunator, etc.

| Ecea a răspuns:

@deyule794 mai citeste si altceva,nu doar etichetele de la farduri.
Big bang. faptul ca suntem noi mici,nu inseamna ca explozia aia nu a fost mare,doar ca cretinei ca tine nu pot intelege asta.
Nu suntem urmasii unui soi de mai maimute,evolutia a fost cu totul alta, dar probabil esti prea ocupata sa asculti house si manele incat nu ai avut timp sa te informezi prea mult.
Daca tu te crezi copilul lui dumnezeu sa stii ca tactu e tare prost(in general fetele seamana cu tatii).
Cum tu te intrebi cum a fost posibil ca din apa sa se formeze viata, la fel ma intreb si eu cum mortii mai a ramas curva aia virgina gravida si a nascut un evreu nebun.Macar stiinta a dovedit ca prima forma de viata a aparut intr-un vulcan la o anumita temperatura in combinatie cu apa, dar nu a putut dovedi ca poti ramane gravida fiind virgina.

| Ecea a răspuns:

@deyule794 tu imi spui mie de oameni normali? laughing
Ok hai sa analizam.

deyule794 intreaba:
Buna acum ceva timp mi-am facut tratamentul pentru indreptarea parului, insa l'am indreptat si cu placa (pentru ca tot avea putin volum iar acum chiar e necesar deoarece nu mi l'am mai facut de mult.ma rog.alta poveste). ideea e ca acum am parul foarte deteriorat, iar intrebarea mea este, daca as folosii produse pentru repararea parului, ar afecta cu ceva tratamentul? iar daca nu, ce produse stiti? eu m-am gandit la elseve total repair. daca stiti si altceva, please, help! fundita

deyule794 intreaba:
O sugestie pentru cadou de ziua prietenului meu, va rog?!

Care o fi ala mai anormal? eu consider ca esti foarte normala sa pui asemenea intrebari pe aici.Cred ca ai 13 ani sau nici aia.
Eu macar am un punct de vedere, pe care il sustin pana la moarte si imi pun viata in joc pentru ceea ce spun.Tu ce ai? Ai venit sa comentezi ceva ce habar nu ai.Macar citeste Teoriile lui Darwin,care apropo au fost confirmate in zilele noastre.

@Via nu am prietene nimic, chiar ma foarte distrez printre voi.Dar am impresia ca ma simpatizezi sau chiar imi esti fan, din moment ce tot incerci sa intri in discutii cu mine.

| Ecea a răspuns:

@deyule794 pune banii jos, nu da din degete pe tastatura.Toti va credeti destepti astia cu dumnezeu dar nici unu nu ati citit decat etichete de farduri si de bere.Nu stiti nici macar ce inseamna dumnezeu,religie,credinta, dar mergeti ca boii cu capul inainte.
Este ultima data cand scriu cu voi, sunteti prea propagandisti si prea pupincuristi. Daca vrei sa pui banii jos am o sa iti vin cu dovezi si contra dovezi la toata biblia si la toate fenomenele.Peste 90% exista raspunsuri stintifice si logice, iar religia are 0 % raspunsuri bazate pe logica, numai raspunsuri ambigua are.

| MadnessCaffe a răspuns:

Atei si Credinciosi :

1. Credinciosi = Cred in Dumnezeu pentru ca asa e bine si corect.

2. Ateu = Nu cred in nimic pentru ca nici Dumnezeu nu crede.

| bluebios a răspuns:

Dumenzeu este ateu happy

| LotusRadioactiv a răspuns:

Wow, ce intrebare de om inteligent! Gata, m-ai blocat, devin si eu atee!
Dovezile sunt cu miile ca Dumnezeu exista, dar omul pur si simplu nu vrea sa accepte acest lucru ba din orgoliu, ba din lenea de a cauta sau pur si simplu pentru a-si scuza faptele si a-si adormi constiinta.
Daca omul se simte bine atunci cand crede si respecta voia Lui Dumnezeu, de ce sa se opreasca? De ce sa aiba un gol launtric, stiind ca atunci cand va muri va fi absorbit de neant?
Credinta si religia ofera omului pace sufleteasca. Acest fenomen nu poate fi explicat. Puteti sa imi debitati lucruri in legatura cu autosugestia, dar cum va explicati ca aceasta isi atinge cotele maxime cand vine vorba de credinta?

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Cred ca nici macar in El insusi...

| Teresa a răspuns:

In el insusi laughing

| elenutza27 a răspuns:

Ce intrebare stupida...

| OnlyHope a răspuns:

In iubire

| deyule794 a răspuns:

Cata prostie pe lumehee hee Cum sa nu existe Dumnezeu? Sa inteleg ca datorita exploziei aceleia aiurite (Big Bang) existam noi? laughing Adica. explozia s-a produs, a aparut apa, apoi viata :O miraculos:X dar oare cum sa apara viata intr-un mediu in care exista doar apa? thinkingraised eyebrows ma rog, acum fiecare crede ce vrea, dar daca voi va considerati urmasii unui soi de maimute, nu aveti decat laughingcall meu

| deyule794 a răspuns:

@Ecea se vede ca ai mintea ingusta si nu vezi mai de lungul nasului laughing Daca cineva crede ca exista Dumnezeu nu inseamna ca e un cocalar sau o pitipoanca scarboasaoh go on Mai exista si oameni normali cu capul care cred in existenta Lui. Si Maica Domnului a ramas insarcinata, virgina fiind.clar, e o minune, dar nu ma astept sa intelegi asta. Nu ai decat sa ramai in prostia ta si sa-l crezi pe Darwin, care, spre stiinta ta persoanala, a recunoscut inainte sa moara ca teoria lui a fost prosteasca si ca exista Dumnezeu cu adevarat. Oricum te vei convinge pana la urma. Toti se vor convinge, si poate va fi prea tarziu. O zi buna sa ai! tongue

| deyule794 a răspuns:

@HepHap, e doar parerea ta. Daca esti expert TPU nu inseamna ca tot ceea ce spui tu e corect. Mi-am exprimat doar propria opinie, deci nu inteleg care ar fi problema raised eyebrows Daca nu iti convine, nu ai decat sa ma raportezi.

| deyule794 a răspuns:

@Ecea, din cate stiu, pentru asta a fost facut site-ul, pentru a ajuta oamenii si a fi ajutat. Deci, care e problema? Te-au deranjat cu ceva intrebarile mele? Si eu, la fel ca tine, cred in ceva, si pot baga mana in foc ca ceea ce cred eu este mai adevarat decat ce crezi tu. Cum ziceam, te vei convinge intr-un final.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa presupunem ca exista. Atunci nu e fiinta umana, ca el stie tot, poate tot. In asa context si-ar permite naivitatea de a mai "crede" in ceva cand de el insusi depinde totul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ecea, ce-ai, tati, ai avut o noapte grea, te-a parasit gagica, te-a lasat cu ouale umflate? Bea un ceai, o bere, uita-te la Tom & Jerry, trage o mata de coada, du-te si zbiara la copiii vecinilor, mananca o banana, fa sky diving, du-te si fa cu mana la oameni pe strada, alearga dezbracat pana la Spitalul 9 si inapoi, da un search dupa Sasha Grey, ia-ti temperatura, fa curat in baie, spala niste vase, fa-ti o baie, cumpara-ti o drujba, taie un copac, planteaza doi copaci in locul celui taiat etc etc., dar, te rog, scuteste-ne de dejectiile tale de cretinel care a citit trei articolase pe net si se crede Omul Stiintei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ecea, ai impresia? Normal, ca doar cu impresii traiesti. Tine-le bine, ca de prea mult potential nu dai dovada.

| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
În el însuşi.
Pa, pa.

| TheHoRror a răspuns:

In noi