| Roxidd19 a întrebat:

Cine de aici crede in Dumnezeu? De ce?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred, el e creatorul omenirii, universului si a planetei tera.

| Alexander21 a răspuns:

Ca nu ai cum dovedi evolutia umana dintr-o maimuta. Evolutia e stupida, inseamna distrugere.Biblia e mai credibila, cel putin pentru suflet macar. Nu cred ca ti-ar conveni sa stii ca tu ai evoluat dintr-o maimuta ce se scobeste in fund, si apoi baga in gura sa vada ce o mancat acum 2 zile.Nu exista oase care sa dovedeasca evolutia umana, cum se face ca la Dinozauri exista, dar la oameni din maimuta nu exista.Deci,cine castiga? Dumnezeu!

| blackangel95 a răspuns:

Yo nu cred nici in dumnezeu nici in sfinti, ingeri sau orice alteva. Yo cred in lucifer sau ma rog nici in asta dar sunt o pers mai satanista.

| Alexander21 a răspuns (pentru blackangel95):

Nu crezi nici in Lucifer, dar totusi esti asa mai satanista! laughing Mama ta a fost high cand te-a facut? Sau taticu o fost cam beat cand te-a proiectat in gaura neagra?

| blackangel95 a răspuns (pentru Alexander21):

Iti crapa inteligenta la cat de destept esti! Cum sa crezi in cineva care nu le-ai vazut niciodata?

| Alexander21 a răspuns (pentru blackangel95):

Dapoi tu cum sa crezi in strabunicii tai daca nu i-ai vazut niciodata? Cum sa crezi in viata ta,ca existi,ca ai vreun rost,daca nu apeleaza nimeni la tine? La Dumnezeu apeleaza toti,desi nu il vad, dar o fac, de ce? Pentru ca exista.La tine vine cineva sa se roage? Crezi ca existi?``Nu trebuie sa vezi ca sa crezi``, o vorba spusa si scrisa in Biblie.Nu te omoara nimeni daca crezi,ce ai de pierdut? Ca o sa ai o viata cel putin normala,nu dark side Yoda, Dark Vader, star wars, si la ce satanii te mai inchini tu.

| anny3anyy a răspuns (pentru blackangel95):

Tu poti sa vezi vantul? cum arata? asa e si cu Dumnezeu, nu il poti vedea dar il poti simti, doar daca vrei

| Alexander21 a răspuns (pentru anny3anyy):

Nu poti vedea vantul, dar simt cum aduce de multe ori putoarea de la gunoi sau de la subsol. Mno cam asa e si cu fata asta.Mai trebuie sa existe si rele in lume, precum putoarea distruge placerea vantului.

| blackangel95 a răspuns:

Fiecare crede in ce vrea ce parca voi le-ati simtit freo data pe d-zeu pentru mine nu mai exista demult d-zeu si sa va mai zic ceva: Aveti 10 porunci bai baieti si va mai scriu eu cate veti dati-mi o creta imputita si 4 pereti.

Răspuns utilizator avertizat
| ღAnaSawakoღ a răspuns:

Eu.xD nu stiu sa motivez Adevarul ca n-am chef

| anny3anyy a răspuns:

Eu cred! toti suntem liberi sa alegem intre bine si rau, sa alegem daca sa credem sau nu in Dumnezeu.de cate ori am cazut in pacat(ceea ce inseamna cand am ales raul)era groaznic, nimic nu avea sens in viata. dupa ce am reusit sa ma indepartez de pacat(am inceput sa respect cele 10 porunci)totul s-a schimbat in bine. pentru unii este greu de crezut dar e incredibil ce poti simti, si minuni exista pentru ca Dumnezeu exista!

| MG4Life a răspuns:

Exista!

| Mafiika a răspuns:

Pentru ca datorita lui noi existam credintain El inseamna a crede in ceea ce nu crezi at.cind ai nevoie de ceva mereu apelezi la iar daca ii multumesti si crezi in ceea ce il rogi si esit sigur ca iti vs imdeplini at chiar asa va fi el e cel in cate aem cea mai mare incredere