| Lollipop_5403 a întrebat:

Cine crede in Dumnezeu? angel

Răspuns Câştigător
| Agutzzza a răspuns:

Eu cred din toata inima mea si toti ar trebui sa credem deoarece vedeti si voi cat rau este pe Pamantul asta...
1. Eu sunt Domnul Dumnezeul Tau; sa nu ai alti dumnezei afara de Mine.
2. Sa nu-ti faci chip cioplit, nici alta asemanare, nici sa te inchini lor.
3. Sa nu iei numele Domnului Dumnezeului tau in desert.
4. Adu-ti aminte de ziua Domnului si o cinsteste.
5. Cinsteste pa tatal tau si pe mama ta, ca bine sa-ti fie si multi ani sa traiesti pe pamant.
6. Sa nu ucizi.
7. Sa nu fii desfranat.
8. Sa nu furi.
9. Sa nu ridici marturie mincinoasa impotriva aproapelui tau.
10. Sa nu poftesti nimic din ce este al aproapelui tau
Daca am respecta aceste 10 porunci totul ar fi PERFECTTT!
Pacat ca unii respecta,, porunci" cum ar fibig grinaca furi ceasul ala te platesc cu 20 lei...
PE SCURT-Raul exista DOar datorita noua! Daca am fii mai buni nu ar mai exista raul!

6 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Oamenii normali.

| AnaEindragostita a răspuns:

Stai sa ma gandesc oh go on daaaa

| winchesters a răspuns:

Hmm.e o intrebare pusa la misto?!

| 4b a răspuns:

I believe in Godhappy

| LucyAngel a răspuns:

OAMENII NORMALI! Cred ca glumesti cu intrebarea (deci unii chiar nu cred)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu