| julie a întrebat:

In ce masura ne influenteaza astrele viata cotidiana? ar trebui sa dam crezare unei astfel de chestii? sau in compatibilitatile dintre zodii?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

In horoscop NU cred!
In zodii...nu stiu ce sa zic..., mie mi se potrivesc in mare parte caracteristicile zodiei mele..., insa nu merg pana acolo incat sa cred ca doi oameni se potrivesc si se inteleg bine datorita compatibilitatii zodiilor lor!
Astrele, cred ca ne influenteaza..., sa luam ca exemplu, influenta lunii asupra organismului nostru!
Soarele..., ce am face fara caldura sa?

5 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

In niciuna. Sunt teorii neverificate in practica. Sunt ca ghicitul in cafea, bobi, tarot etc. Cine crede nu are decit. Personal nu cred.

cristian
| cristian a răspuns:

Atata timp cat sunt persoane nascute la aceeasi data si aceeasi ora si in acelasi loc si au traiectorii diferite in viata nu poti sa crezi asemenea bazaconii.Aceste horoscoape, zodiace sunt facute doar in scop comercial.

mlm
| mlm a răspuns:

Sincer nu cred, dar uneori ascult fara sa vreau si realizez ca intr-adevar pina in acel moment mai sint si lucruri care sint adevarate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astrologia este o taina initiatica-(unii zic si secreta)... noi suntem guvernati de planete si suntem constant influentati de ele... dar ce vezi la televizor sau ziare e mincare de sub fund!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cu ghicitul in cafea cum e?
mie mi s-a spus ceva care ma obsedeaza...ca n-o sa fiu cu iub meu, fara de care nu pot sa traiesc...si vrem sa ne casatorim...de fapt in cafeaua mamei lui, nu mie personal...mama lui si-a dat in cafea si aia i-a spus ca baiatul ei este cu o fata dar n-o sa fie cu ea...ma ingrozeste!