| fullsence a întrebat:

In ce ordine puneti astea conform valoriilor pe care le respectati:
Viata de familie - Servici - Sport (adica sanatate) - Bani - Religie - Corectitudine? Multumesc

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu nu prea stii ce inseamna "valori"! Banii, sportul, serviciul nu sunt valori.
Valori inseamna familie, constiinta, educatie, cultura, corectitudine, adevar.
Iar, daca cineva iti spune ca religia/Dumnezeu e pe primul loc, inaintea familiei (mai ales copiilor), afla ca nu e decat un fariseu, care, probabil, in ideea unei vieti vesnice pentru SINE, nu da 2 bani pe copii/parinti/sot/sotie.

| fullsence explică (pentru ardnaxur1961):

Nu am spus ca sunt valori, am spus cum aranjati in ordine tinand cont de valoriile pe care le respectati fiecare. Bine?

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cam asta ar fi ordinea prioritatilor in viata mea.
1. Dumnezeu
2. Familia
3.Sanatate
4.Corectitudine
5.Bani

| harciog a răspuns:

Singura valoare pe care o respect, dealtfel nici nu am ce face, nu ai trecut-o aici si anume este ceea ce simt pe moment iar cind aud de valori morale ma apuca voma.Ma gasesti in baie.

| evostyle7 a răspuns:

Corectitudine - Viata de familie - Sport - Bani - Servici - Religie ( sa fie setu` compelt daca`i musai si tot ii mentionata )

| iFollowRivers a răspuns:

Sanatate-Familie-Servici-Religie-Bani-corectitudine...de fapt.nu ma pot hotarilaughing)

| fullsence explică:

Sper sa reusesc si eu in viitor sa pun sanantea pe primul loc, adica sa ma apuc de serios de sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corectitudine - Serviciu - Viata de familie - Bani - Sanatate - Religie.

| lora3u a răspuns:

Sport(sanatate),viata de familie, corectitudine, serviciu, bani, religie happy

| yummmy a răspuns:

Sanatate-viata de familie-religie-corectitudine-serviciu-bani