| NemNUZ a întrebat:

Ce respectati cel mai mult la un om? Faptul ca are o familie, o cariera buna, are bani...?

12 răspunsuri:
| ItsMyTime a răspuns:

Respecta si vei fi respectat daca acel om nu are bunul simt de a te saluta asa cum se cuvine macar nu merita nici sa ii zici salut, deci cea ce trebuie sa respecti cel mai mult e bunul simthappy sper ca te-am ajutat bafta pa

| BiuL a răspuns:

Ca are suflet si e capabil sa respecte alti oameni.

| ion933 a răspuns:

Dificila intrebare cred ca sanatatea si cariera

| Cσcσ a răspuns:

Iti spun ce respect eu.
Il respect pe acel om pentru ceea ce este nu pentru ca are bani, cariera etc.
O seara buna! :*

| lumy4u a răspuns:

Ca are o cariera din care face bani sa isi intretina familia

| NemNUZ explică (pentru lumy4u):

Si sa fie miliardar si sa ajute saracii din Africa, normal laughing. Daca are o cariera din care face multi bani nu prea are timp de familie, logic,(decat rare ori) deci orienteazate doar pe una si cea mai importanta happy

| lumy4u a răspuns (pentru NemNUZ):

Pai nu stiu, apreciez un om care sta langa familia lui, dar si daca munceste ca sa isi intretina familia este de apreciat

| tomthecat a răspuns:

Îl respect foarte mult pe omul care demonstrează (prin felul cum trăieşte) că este călăuzit de Dumnezeu şi că-L urmează pe Domnul nostru Iisus Hristos!

Cine Îl are cu adevărat pe Domnul va fi binecuvântat şi va avea şi familie, carieră bună, bani şi tot ce are nevoie!

Uite aici despre credinţa adevărată :

http://tomisthecat.ro/credinta-adevarata-iosif-ton/

| AddaRosee a răspuns (pentru tomthecat):

Adica respecti un nebun paranoic, care asteapta rezultate de la un prieten imaginar sperand ca o sa ii cada o punga cu bani in cap?

| tomthecat a răspuns (pentru AddaRosee):

Văd că eşti foarte preocupată de "nebunii paranoici" care încearcă să trăiască o viaţă plăcută şi curată înaintea lui Dumnezeu şi îţi place să-ţi baţi joc de creştini.

Mai bine, uită-te un pic în oglindă să vezi cum arăţi cu ţigara în gură şi citeşte articolul de mai jos ca să vezi ce te-aşteaptă dacă nu renunţi la ţigara aia blestemată care o să te distrugă :

http://tomisthecat.ro/......inuitoare/

P.S. Vai ce "nebuni paranoici" sunt creştinii şi ce "inteligenţi" până peste cap sunt fumătorii! De-aia un om credincios trăieşte sănătos până la 90 de ani şi un fumător crapă la 50...

Noapte bună!

| NumeciudatT a răspuns:

Acel om care este destept.intelegator.interesant.familist.bun. etc. nu`i suport pe cei ingamfati si aroganti

| IrinaSinzianu a răspuns:

Are familie.