| lovethesky a întrebat:

In Romania au existat mamuti?
Daca da, ce zona din tara era mai populata cu asemenea mamifere uriase? thinking

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Da, eu existat cam peste tot, inclusiv pe teritoriul țării noastre, cu preponderență în moldova, dobrogea și muntenia. Nu se poate spune exact în ce loc, deoarece turmele de mamuți erau în permanență mișcare, iar triburile de oameni se deplasau odată cu ei ca să-i vâneze.

7 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Se pun și profesorii?

| TheStory a răspuns:

Da au existat deoarece Romania are in prezent un climat temperat deci in epoca de gheata temperaturile de aici erau prielnice mamutilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine in Iasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca exista peste tot

| NuMaContrazice a răspuns:

Cred ca au existat, prin zona Transilvanieiwinking!

| Antoniia a răspuns:

ÎN covasna! happy