| anonim_4396 a întrebat:

In seara asta se va vedea marte cu ochiul liber?

8 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Ai cazut victima farsei care spune ca Marte va aparea la fel de mare ca si Luna pe cerul noptii. E fals. Asa ceva nu se va intampla niciodata.
In schimb, chiar poti vedea Marte cu ochiul liber, dar se vede ca o stea oarecare.

| Radu284 a răspuns:

Nu, nu se poate vedea in seara asta, cel putin nu la ora asta, nu din Romania.

Ia si tu Google skymap si o sa vezi ce si unde poti vedea.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Cin-te-a pacalit? laughing

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Asta ma intrebam si eu, am cautat pe internet si nu am gasit nimic despre acest eveniment sa aiba loc astazi.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, nu stiu unde ai citit chestia asta dar nu, nu se poate vedea in seara asta marte cu ochiul liber.

| Resurrection a răspuns:

Este imposibil, doar cu telescopul o poti vedea.

| Radu284 a răspuns (pentru Resurrection):

Pe bune? De ce doar cu telescopul?

| Alle740 a răspuns:

Hei.
Ai vzut asta pe facebook, nu?
Pai, oriunde ai vazut asta raspunsul e nu, Marte nu se va vedea cu ochiul liber in seara asta.

P.S de fapt trebuia sa fie la 2 noaptea, azi(acum 20 de ore). Deci oricum, si daca ar fi fost adevarat ai fi pierdut ''fenomenul'' tongue